Πλατανιάς Κ17: Το «πάλεψε» αλλά δεν τα κατάφερε

0

k17-platanias-1

Το «πάλεψε» αλλά δεν τα κατάφερε η ομάδα Κ17 του Πλατανιά κόντρα στον Πανιώνιο στο γήπεδο των Αγίων Αποστόλων.

Η μικροί του Πλατανιά αν και προηγήθηκαν με 1-0 έχασε με σκορ 2-1 χάρης σε δύο γκολ που δέχτηκαν λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Μόλις στο 5ο λεπτό ο Κοκονάκης άνοιξε το σκορ για τον Πλατανιά μετά από πάσα του Κοντορινάκη και ενώ είχαν ευκαιρίες για το 2-0 ο Πανιώνιος έκανε το 1-1 στο 38΄ με τον Καρβούρη και στο 45΄ο Μπέλερης ολοκλήρωσε την ανατροπή για το τελικό 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι αν και ο Πλατανιάς είχε τις ευκαιρίες ώστε να φτάσει στην ισοφάριση, όμως ο Αθανασόπουλος κράτησε το 2-1 και έδωσε στην ομάδα του τους βαθμούς της νίκης.

Πλατανιάς: Χατσικίδης, Μάνικος, Μαγαράκης (86΄Σκευοφύλαξ), Κελάκης, Φυντικάκης, Κοντορινάκης, Κοκονάκης (82΄Κοκκινάκης), Λεβεντάκης (65΄Μανιουδάκης), Γιουρουκάκης (75΄Πλατινάκης), Κολομπάκης. Δημητρίου (55΄Κουντουράκης).

Πανιώνιος: Αθανασόπουλος, Καλύβας, Πολυχρονιάδης, Τάγκαλος, Γκολφινόπουλος, Μπαρμπαλιάς, Καρβούνης (86΄Σύκας), Μπέλερης (55΄Πινιώτης), Ντουρμισάι (92΄Τζελέφας), Παούρης (75΄Μπόκιας), Μαρούδας.