Πλατανιάς Κ20: Ήττα με 2-0 στην Ξάνθη

0

platanias-k20-ksanthi

Ήττα και για την Κ20 ομάδα του Πλατανιά στην Ξάνθη από την τοπική ομάδα με το ίδιο μάλιστα σκορ, 2-0.

Η Ξάνθη άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με τον Κάλφα για να διπλασιάσει τα τέρματά της με τον Παπαδημητρίου στο 25΄, έτσι οι δύο ομάδες πήγα στα αποδητήρια με το σκορ να είναι στο 2-0.

Στο 2ο ημίχρονο ο Πλατανιάς δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο γκολ, αν και είχε από την πρώτη ομάδα τους Γιακουμάκη και Τσοντάκη, έτσι έληξε το παιχνίδι με τη Ξάνθη να είναι η νικήτρια.

SKODA ΞΑΝΘΗ: Δεμένικος, Λάσπατζης, Κολλαράς, Παπαδιώτης, Πατσατζόγλου, Ελληνίδης, Γούλας (56’ Ορφανίδης Λ.), Παπαδημητρίου, Μπαρέττας (77’ Πασχαλάκης), Κάλφας (86’ Καρυπιάδης), Τορομανίδης.

Πλατανιάς: Κοκκάλας, Χαραλαμπάκης, Μπουρμπάκης, Φραγκιουδάκης (46’ Τσίτας), Μαραγκουδάκης, Πάτα (46’ Ροκάκης), Πατραικάκης, Τζαγκαράκης, Γιακουμάκης, Τσοντάκης (46’ Γαπανίδης), Λίκα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γιώργος Κουναλάκης (Κωνσταντινίδης Κ. – Μπαχαρίδης).