Πλατανιάς Κ20: Επιστροφή στις νίκες

0

platanias-k20-asteras-tripolis

Επιστροφή στις νίκες, μετά από μεγάλο χρονικό διάστημα, για την ομάδα Κ20 του Πλατανιά, που επικράτησε με σκορ 3-1 του Αστέρα Τρίπολης, στις Μουρνιές, το Σάββατο (26/1).

Το προβάδισμα με 1-0 για τον Πλατανιά το έδωσε με γκολ ο Κοκονάκης στο 39΄, που ήταν και σκορ ημιχρόνου, ωστόσο, στον Β΄ ημίχρονο ο Αστέρας ισοφάρισε με τον Αρώνη, στο 54΄ και το ματς πήρε άλλη «ομορφιά».

Η ομάδα του Προμπονά, ενισχυμένη με τους Τσοντάκη και Γιακουμάκη, που προπονούνται με την μεγάλη ομάδα του Πλατανιά, κατάφερε να πετύχει ακόμα δύο γκολ, με τους Λίκα (61΄) και Τσοντάκη (66΄), επικρατώντας έτσι με 3-1 του Αστέρα.

Πλατανιάς: Κοκκαλάς, Μπουρμπάκης, Κοκονάκης, Χαραλαμπάκης, Φραγκιουδάκης, Πατρικάκης (82’ Τζαγκαράκης), Πάτας, Λίκας (71’ Ι. Μαραγκουδάκης), Τσοντάκης, Γιακουμάκης, Γαλανίδης (89’ Διγαλάκης).

Αστέρας Τρ.: Λαδάς, Σβίγγος (76’ Δήμας), Κυριακόπουλος, Καστριτσέας, Β. Γκιτζιάς, Αρώνης, Γογωνάς, Καρυδόπουλος (65’ Βαλκάνος), Τσοφλιός, Τογρού, Αδάμος (53’ Νικολίτας).