Πλατανιάς Κ20: Επιστροφή στις νίκες

0

platanias-k20-asteras-tripolis

Επιστροφή στις νίκες, μετά από μεγάλο χρονικό διάστημα, για την ομάδα Κ20 του Πλατανιά, που επικράτησε με σκορ 3-1 του Αστέρα Τρίπολης, στις Μουρνιές, το Σάββατο (26/1).

Το προβάδισμα με 1-0 για τον Πλατανιά το έδωσε με γκολ ο Κοκονάκης στο 39΄, που ήταν και σκορ ημιχρόνου, ωστόσο, στον Β΄ ημίχρονο ο Αστέρας ισοφάρισε με τον Αρώνη, στο 54΄ και το ματς πήρε άλλη «ομορφιά».

Η ομάδα του Προμπονά, ενισχυμένη με τους Τσοντάκη και Γιακουμάκη, που προπονούνται με την μεγάλη ομάδα του Πλατανιά, κατάφερε να πετύχει ακόμα δύο γκολ, με τους Λίκα (61΄) και Τσοντάκη (66΄), επικρατώντας έτσι με 3-1 του Αστέρα.

Πλατανιάς: Κοκκαλάς, Μπουρμπάκης, Κοκονάκης, Χαραλαμπάκης, Φραγκιουδάκης, Πατρικάκης (82’ Τζαγκαράκης), Πάτας, Λίκας (71’ Ι. Μαραγκουδάκης), Τσοντάκης, Γιακουμάκης, Γαλανίδης (89’ Διγαλάκης).

Αστέρας Τρ.: Λαδάς, Σβίγγος (76’ Δήμας), Κυριακόπουλος, Καστριτσέας, Β. Γκιτζιάς, Αρώνης, Γογωνάς, Καρυδόπουλος (65’ Βαλκάνος), Τσοφλιός, Τογρού, Αδάμος (53’ Νικολίτας).

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.