Πλατανιάς Κ20: Νίκη επί του ΟΦΗ

0

k20-platanias-ofi

Η Κ20 ομάδα του Πλατανιά πανηγύρισε τη νίκη το Σάββατο (16/2) επί της αντίστοιχης ομάδας του ΟΦΗ στο Γάζι.

Με δύο γκολ ο Νικηφόρος Τσοντάκης έδωσε τη νίκη στην ομάδα του Πλατανιά, με σκορ 2-1, στο Κρητικό ντέρμπι των «μικρών».

Οι «ερυθρόλευκοι» Χανίων μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 11΄ο Τσοντάκης με ωραία ατομική ενέργεια μπήκε από τα δεξιά στην μεγάλη περιοχή και με σουτ έκανε το 0-1, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Όπως άρχισε το πρώτο ημίχρονο άρχισε και το δεύτερο, μιας και ο Τσοντάκης και πάλι βρήκε τον δρόμο για τα δίχτυα στο 48΄διπλασιάζοντας έτσι τα τέρματα για την ομάδα του Πλατανιά.

Η ομάδα του ΟΦΗ κατάφερε να μειώσει σε 1-2 στο 55′, όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Βλαχάκη, ο Φαζός έπιασε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κοκκαλά, ωστόσο δεν κατάφερε να φτάσει σε ένα δεύτερο γκολ και έτσι ο Πλατανιάς νίκησε το πρώτο Κρητικό ντέρμπι.

ΟΦΗ (Δ. Βολονάκης): Γιαγκιόζης, Κουκάκης (46΄Ρουμελιώτης), Βαλεριάνος, Φάζος. Δαμιανάκης, Κολλιακουδάκης, Χατζηκοσμάς. Παπαδιός (80΄Καστελλιανάκης), Ξεροβασίλας (46΄Κωνσταντίνου), Βλαχάκης, Μπαμπουλάκης.

Πλατανιάς (Γ. Προμπονάς): Κοκκαλάς, Μπουρμπάκης, Κ. Μαραγκουδάκης (87΄Πάτας), Χαραλαμπάκης, Ροκάκης, Πάτα, Φραγκιουδάκης, Γαλανίδης (88΄Διγαλάκης), Τσίτας, Ι. Μαραγκουδάκης (89΄Μάνικος), Τσοντάκης.