Πολύτιμος βαθμός… μπορούσε και τη νίκη

0

Τη Κυριακή(5/3 15.00) η ομάδα της ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ πραγματοποίησε μία πάρα πολύ καλή εμφάνιση στο Περιστέρι κόντρα στον Άγιο Ιερόθεο, με το τελικό 1-1 να δίνει πολύ σημαντικό βαθμό στη μάχη της παραμονής στη κατηγορία. Η Χανιώτικη ομάδα μπήκε πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και μόλις στο 10ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Αρσενίεβιτς. Στο 15ο λεπτό η ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ έχασε πολύ σπουδαία ευκαιρία να διπλασιάσει τα γκολ της, όταν ο Ντεντάκης με κεφαλιά μετά από σέντρα του Σουμπασάκη έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ από την εστία του Αγίου Ιερόθεου. Στη συνέχεια η ομάδα του Άγιου Ιερόθεου είχε αρκετές ευκαιρίες για την ισοφάριση, την οποία πέτυχε στο 28ο λεπτό με τον Σαγανά. Στα τελευταία λεπτά του αγώνα, και πιο συγκεκριμένα στο 80ο λεπτό ο Βεστάκης είχε μεγάλη ευκαιρία να δώσει προβάδισμα νίκης, ωστόσο το σουτ του κατέληξε άουτ, με το 1-1 να μένει τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Οι συνθέσεις

Άγιος Ιερόθεος (Σταυρακόπουλος): Ρουμπής, Κατσίκιας, Κάρδαρης (61′ Πολίτης), Δάρρας, Μπριμπίλι, Γούλας, Γκουτσούλας, Σούφλας (77′ Κετσετζόγλου), Θανόπουλος, Μανδαμαδιώτης (46′ Πανούσης), Σαγανάς

ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ (Κατσούλης): Βλαχάκης, Παληγεώργος, Σουμπασάκης, Σέχου, Βουρβαχάκης, Δημήτρης, Αρσενίεβιτς, Ντα Κόστα (90’+ Κυτράκης), Ντεντάκης, Τσικουδάκης (77′ Ζντράβκοβιτς), Τσίτας (59′ Βεστάκης)