«Σεφτές» του ΙΝΚΑ στο ντέρμπι! (pics)

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο το ΙΝΚΑ νίκησε τον Άρη Βουκολιών (2-0) στους Αγίους Αποστόλους και πήρε την πρώτη του νίκη στον Όμιλο Τίτλου, στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Τσίτα στο 36΄, ύστερα από πολύ ωραία ασίστ του Δασκαλάκη από αριστερά, ενώ το 2-0 έκανε ο Γιακουμάκης στο 80΄ με εντυπωσιακό σουτ. Στα πρώτα λεπτά καμία ομάδα δεν μπόρεσε να δημιουργήσει τη μεγάλη ευκαιρία μπροστά στα καρέ, με τους φιλοξενούμενους στο φινάλε να προσπαθούν να μειώσουν, αλλά δεν τα κατάφεραν και το 2-0 δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

ΙΝΚΑ (Κώστας Βερναδάκης): Καλοριζικάκης, Δασκαλάκης, Ταταράκης (88΄Σφακιωτάκης), Μουτζούρης, Σάμπα, Ζντράβκοβιτς, Λίκα, Γιακουμάκης, Τσίτας, Γωνιωτάκης (77΄Βασιλάκης), Δράμι (70΄Ντεντάκης).

Στον πάγκο: Αράπι, Νικολακάκης, Μπουρδαντωνάκης, Μαλινδρέτος.

Άρης Βουκολιών (Χρήστος Παπαδογιάννης): Συροκάκης, Τσιόλας (63΄Πολένα), Πατρικάκης, Παπακαστρήτσιος, Παπιδάκης, Στρατουδάκης, Περράκης (75΄Βούρας), Γανωτής, Σουχλάκης, Κοκάκης (81΄Τερεζάκης), Ντούπη.

Στον πάγκο: Καμπάκης, Κοκονάκης, Νταγκουνάκης, Πατελάκης.

inkaarisvoukolion (1) inkaarisvoukolion (2) inkaarisvoukolion (3) inkaarisvoukolion (4) inkaarisvoukolion (5) inkaarisvoukolion (6) inkaarisvoukolion (7) inkaarisvoukolion (8) inkaarisvoukolion (9)