Σε καλό… δρόμο ο Πλατανιάς! (pics, video)

0

Τη νίκη με 2-1 πήρε ο Πλατανιάς στο δεύτερο φιλικό του με αντίπαλο την Μπίστριτσα Σόφιας στις εγκαταστάσεις του Πράβετς. Δείτε το γκολ του Τζίλβαν.

Η ομάδα του Γιώργου Παράσχου προηγήθηκε 2-0 με γκολ των Γιακουμάκη και Τζίλβαν (πέναλτι), ενώ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 στη συνέχεια.

Η επίσημη ενημέρωση:

Με 2-1 επικράτησε η ομάδα του Πλατανιά επί της βουλγαρικής Bistrica Sofia, απόψε στο Πράβετς, στον δεύτερο φιλικό του αγώνα.

Το σκορ άνοιξε στο 11′ ο Γιακουμάκης, μετά από ασίστ του Γουνδουλάκη.

Το 2-0 πέτυχε στο 34′ ο Τζίλβαν, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, που κέρδισε ο Αποστολόπουλος.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 76′.

Για την ομάδα του Γιώργου Παράσχου αγωνίστηκαν στο πρώτο ημίχρονο: Ολιμπά, Αποστολόπουλος, Μπανανά, Ιτούα, Βάντερσον, Γκνιάτιτς, Στανισάβλιεβιτς, Γουνδουλάκης, Τζίλβαν, Τσουράκης, Γιακουμάκης.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Κοκκαλάς, Αποστολόπουλος (65′ Ντεντάκης) Ιτούα (75′ Σκουλουδάκης), Δημήτρης, Κουλιμπαλί, Μενδρινός, Τσιμόντζι, Μαχαμάτ, Πάγκαλος, Φιγκέιρα, Μιλούνοβιτς.