Σπουδαία νίκη του Φωστήρα επί της Κορίνθου

0

fostiras

Σπουδαία νίκη πήρε ο Φωστήρας στο Δημοτικό Στάδιο του Ταύρου επί της Κορίνθου με 1-0.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι για το τρίποντο στον αγωνιστικό χώρο, ωστόσο ο Αρχοντάκης είπε «οχι» σε αρκετά σουτ. Κάτι τέτοιο δεν έγινε και με την έναρξη της επανάληψης, αφού ο Βαβάτσικος με σουτ στο 46ο λεπτό άνοιξε το σκορ και έδωσε την υπερπολύτιμη νίκη στον Φωστήρα.

Φωστήρας (Θύμιος Γεωργούλης): Μπότος, Μπιλίτσης, Πεταυράκης, Παραράς, Τσώνης, Μπούμπας, Α. Βλάχος (89′ Κούτρος), Γ. Βλάχος, Δωροβίνης, Βαβάτσικος (70′ Τσαγκαράκης), Κάμπας (85′ Κόπελας).

Κόρινθος (Θανάσης Περαχωρίτης): Αρχοντάκης, Κοτσόκολος, Παππάς, Σπυρόπουλος, Φίλης (74′ Μακρής), Λουμπαρδέας, Παπαευθυμίου (62′ Γκάτσης), Λώττας, Κατσίκης, Πεχλιβανόπουλος, Αράπογλου (68′ Λούβρης).