Ο Κισσαμικός δεν κατάφερε να συνεχίσει τις καλές του εμφανίσεις και να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα, παρά την πολύ καλή εικόνα στο πρώτο ημίχρονο και τις σημαντικές ευκαιρίες που έχασε για να προηγηθεί, κόντρα στην Καλλιθέα στο Κυριακάτικο αγώνα(29/1 15.00) που διεξήχθη στο »Ελ Πάσο» στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League.

Στο πρώτο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο πρώτο τέταρτο του αγώνα η Καλλιθέα πατούσε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και προσπάθησε να δημιουργήσει επικίνδυνες καταστάσεις στην εστία του Λαζαρίδη. Στο 6ο λεπτό μία σέντρα των ποδοσφαιριστών της Καλλιθέας περνάει χωρίς να αξιοποιηθεί. Στο 12ο λεπτό ένα σουτ του Ουόρντεν περνάει πάνω από την εστία του Λαζαρίδη χωρίς να τον ανησυχήσει. Η πίεση του πρώτου τέταρτου από μεριάς των γηπεδούχων ολοκληρώνεται στο 15ο λεπτό όταν ο Τσίπρας μετά από σέντρα του Σμυρλή δε μπορεί με προβολή να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Στη συνέχεια ο Κισσαμικός συνήλθε και αφού πήρε μέτρα στον αγωνιστικό χώρο απαντάει με τρεις ευκαιρίες. Αρχικά στο 16ο λεπτό ένα σουτ του Σελινιωτάκη μπλοκάρεται από τον κίπερ της Καλλιθέας, ενώ στο 26ο λεπτό το σουτ που επιχείρησε ο Γκούμας μετά από πάσα του Κίκε αποκρούεται. Οι μεγαλύτερες ευκαιρίες των »δελφινιών» για να προηγηθούν ήταν στο 41ο και 45ο λεπτό, όταν τα σουτ που έκαναν οι Μαρτίνεθ και Θέος αποκρούστηκαν σε κόρνερ από τον Σταυριανό.

Το δεύτερο ημίχρονο δεν είχε τον ίδιο ρυθμό και τις ίδιες φάσεις με το πρώτο ημίχρονο. Η Καλλιθέα ήταν ελαφρώς καλύτερη και κατάφερε να πετύχει δύο γκολ. Αρχικά στο 71ο λεπτό ο Ουόρντεν μετά από σέντρα του Μπέλη στέλνει τη μπάλα με σουτ στα δίχτυα. Ενώ στο 87ο λεπτό ο Σταματάκος, μετά από ωραίο συνδυασμό με τον Κρεββατά, πλασάρει και νικάει τον Λαζαρίδη για το 2-0.

Καλλιθέα (Νίκος Κουρμπανάς): Σταυριανός, Συριόπουλος, Τσώνης, Πάτας, Λεβέντης, Γκίνη, Μπέλης (86’ Κρεββατάς), Σμυρλής (54’ Ταμπάκης), Σταματάκος, Τσίπρας, Ουόρντεν (81’ Κατσικογιάννης).

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Μπολάκης, Παντελάκης, Γιαλούσης, Τσερκέζος, Σελινιωτάκης, Γκούμας, Μάριο Μαρτίνεθ (84’ Βλάχος), Θέος (67’ Ποκόνγκ), Κίκε (75’ Στογιάνοφ), Μάντζης.

Διαιτητής: Φώτης (ΕΠΣ Ευβοίας)
Βοηθοί: Αργύρης (ΕΠΣ Ευβοίας)-Πρέντζας (ΕΠΣ Δυτικής Αττικής)
4ος διαιτητής: Λάμπρου (ΕΠΣ Ευβοίας)