Στοπ του Παναιγιάλειου στο αήττητο του Κισσαμικού

0

Τη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα πήρε ο Παναιγιάλειος, ο οποίος έβαλε τέλος στο αήττητο του Κισσαμικού επικρατώντας 1-0 στο Αίγιο, για την 8η αγωνιστική της Football League. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε με εντυπωσιακό τρόπο ο Μπουρλάκης στο 8΄.

Ο Κισσαμικός «πλήρωσε» το κακό ξεκίνημα στο παιχνίδι, αφού το γκολ το οποίο μπήκε νωρίς, έκανε πιο δύσκολα τα πράγματα στη συνέχεια. Πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στην μνήμη των θυμάτων της Γαλλίας.

Οι φάσεις του αγώνα

1’ Σουτ του Πέρεθ κοντράρει στον Βουρβαχάκη και απομακρύνεται η μπάλα από την περιοχή.
9’ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Μίλιτς η μπάλα περνάει απ’ όλους και ο Μπουρλάκης με γυριστό σουτ τη στέλνει στα δίχτυα (1-0).
21’ Μπαλιά του Σακελλαρίου για τον Μάντζη που δεν μπορεί να πλασάρει υπό την πίεση του Σπίνουλα και ο Πίτκας μπλοκάρει.
26’ Ατομική προσπάθεια και δυνατό σουτ του Βαττή η μπάλα άουτ.
33’ Σουτ του Γκοτσούλια αουτ.
35’ Σέντρα του Ομάρ ο Μπουρλάκης από κοντά πλάσαρε πάνω στον Λαζαρίδη και στη συνέχεια έδιωξε ο Σακελλαρίου με την μπάλα να βρίσκει στο χέρι του Πέριτς και να καταλογίζεται φάουλ.
37’ Σουτ του Λώττα μπλόκαρε ο Πίτκας.
40’ Ο Μάντζης συνεργάζεται με τον Λώττα αλλά στο σουτ που επιχειρεί η μπάλα καταλήγει αρκετά έξω από την εστία.
49’ Σέντρα του Ομάρ κοντινό πλασέ του Μίλιτς αποκρούει ο Λαζαρίδης.
59’ Φάουλ του Ταραλίδη αουτ.
72’ Σέντρα του Σακελλαρίου κεφαλιά του Μάνιας μπλόκαρε ο Πίτκας.
83’ Ο Βαττής συνεργάζεται με τον Βλάχο και μπαίνει στην περιοχή επιχειρώντας σέντρα-σουτ με τον Πίτκα να μπλοκάρει.

Διαιτητής: Μπλούνας (Φθιώτιδας)
Βοηθοί: Παπανικολάου (Κορινθίας)-Γεωργακόπουλος (Πειραιά)
4ος διαιτητής: Ανδρονικίδης (Πειραιά)

Κίτρινες κάρτες: Ομάρ (45’), Λώττας (48’), Λαζαρίδης (61’), Σανδραβέλης (62’), Πότσι (77’)

Παναιγιάλειος (Γιώργος Μαραντάς): Πίτκας, Ομάρ, Σανδραβέλης, Φωτιάς, Σπίνουλας, Γκοτσούλιας (45΄Σταμογιάννος), Κρισμάρεβιτς, Πέριτς, Μπουρλάκης (80΄Κολόκας), Πέρεθ (56΄Σκαρτσίλας), Μίλιτς.

Στον πάγκο: Παπουτσής, Τσάπαλος, Γκούφας, Ζουνίνιο.

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Tσερκέζος, Σακελλαρίου, Σελινιωτάκης, Βουρβαχάκης, Ταραλίδης, Λώττας (70΄Βλάχος), Πότσι, Βαττής (84΄Τσικουδάκης), Μάντζης, Μανιάς (80΄Ευθυμιάδης).

Στον πάγκο: Γιαγκιόζης, Σμίλτος, Τσοντάκης, Παντελάκης.

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε επεξεργάζονται τα δεδομένα των σχολίων.