Συνέτριψε τον Ερμή Ζωνιανών ο ΑΟΧ

0

Εντυπωσιακή φιλική νίκη με 5-0 επί του Ερμή στα Ζωνιανά πήρε ο ΑΟ Χανιά. Παιχνίδι με δύο πρόσωπα για την ομάδα του Θωμά Γράφα, η οποία αν και προηγήθηκε με τον Σαϊνέ στο πρώτο ημίχρονο παρουσιάστηκε αρκετά μέτρια. Διαιτητής ήταν ο Μιχάλης Βοσκάκης.

Στο δεύτερο 45λεπτο ο Αθλητικός Όμιλος Χανιά ήταν καλύτερος και αυτό μαρτυράει και το σκορ, καθώς σημείωσε τέσσερα γκολ. Ο 22χρονος κεντρικός αμυντικός, Χρήστος Καρτσαμπάς έκανε το 2-0, με τον Ηρακλή να γράφει το 3-0, ενώ ο Σταματής σημείωσε δύο γκολ.

Μετά το τέλος της αναμέτρησης ο Ηρακλής Νύκταρης παρέθεσε δείπνο και στις δυο ομάδες, αλλά και στους διαιτητές στα Λιβάδια.

Οι συνθέσεις:

ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ: Ανδρεαδάκης (46′ Χρήστου), Κορτσινίδης (55′ Ρουμπάκης), Μποχώνης, Τζανής, Ανυφαντάκης (53′ Μπριλάκης), Σταθόγλου, Πλουσής (84′ Παπαδιός), Μπαστάνης (80′ Γεμιστός), Κατσικοκέρης (60′ Στρατήγης), Μπέρκης (60′ Ταβλαδωράκης), Μπεκατώρος.
ΑΟΧΑΝΙΑ: Πρίφτης (46′ Κόλλιας, 73′ Βλαχάκης), Ψυχογιός (46′ Χατζηλιάδης), Γεωργίου (46′ Κατρανίτσας, 80′ Φυντικάκης), Κουρδάκης (46′ Καρτσαμπάς), Μπριλάκης (80′ Νύχταρης Μ.)Ρίκα (46′ Μπάτσι, 80′ Διαμαντόπουλος), Μπουζούκης (46′ Ηρακλής), Σαινέ, Τσούτσης, Γκέσιος (46′ Σταματής), Μασάδο (46′ Μέμμος, 73′ Κρίτσας)

Το παιχνίδι λεπτό προς λεπτό:

6′ Πολύ καλό σουτ του Κορτσινίδη έπειτα από ωραία πάσα του Πλουσή, η μπάλα κατέληξε λίγο άουτ
10′ Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ από τον Μπεκατώρο, η προσπάθειά του πέρασε ελάχιστα άουτ
24′ Ο Μπεκατώρος πασάρει παράλληλα στον Μπαστάνη, ο οποίος από τα δεξιά πιάνει δυνατό σουτ, όμως στέλνει την μπάλα άουτ
32′ Αλλαγή μπαίνει Νύκταρης βγαίνει Τσούτσης
33′ Εκτέλεση φάουλ από τον Μπεκατώρο, ο πορτιέρο του ΑΟΧανιά διώχνει δύσκολα με γροθιές σε πλάγιο
43′ Ο Γκεσιος πήρε την κόντρα από αριστερά, πάσαρε στο Σαϊνέ, εκείνος σούταρε εντός μικρής περιοχής και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα (1-0)
52′ Εκτέλεση φάουλ από τον Νύκταρη, ο Χρήστου με δυσκολία έδιωξε σε κόρνερ
57′ Φάουλ του Νύκταρη από πλάγια θέση, κεφαλιά του Καρτσαμπά, και 2-0!
59′ Σέντρα Νύκταρη από αριστερά, πρώτη κεφαλιά ο Ηρακλής, δεν μπόρεσε να συγκρατήσει ο Χρήστου και από κοντά με πλασέ ο ίδιος παίκτης έκανε το 3-0
62′ Εκτέλεση φάουλ του Νύκταρη, μπλόκαρε ο Χρήστου
80′ Πολύ καλό χτύπημα φάουλ από τον Σταθόγλου, ελάχιστα άουτ η μπάλα!
81′ Σουτ του Σταματή, διώχνει στην γραμμή ο Μποχώνης, στην επαναφορά ο ίδιος παίκτης στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 4-0.
90′ Βαθιά μπαλιά για τον Σταματή που μπόκαρε το Χρήστου και σε κενή εστία την έστειλε στο δοκάρι. Το γκολ αμφισβητήθηκε διότι οι Ζωνιανοί θεωρούν πώς η μπάλα δεν πέρασε την γραμμή. 5-0

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.