Συνεχίζει το κυνήγι για τα Play Off

0

Τη Δευτέρα(20/3) ο Πλατανιάς κατάφερε να νικήσει τον Ηρακλή με σκορ 1-0 στον αγώνα που διεξήχθη στο γήπεδο των Περιβολίων στην αυλαία της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League. Μετά από αυτή τη νίκη παρέμεινε 2 βαθμούς μακριά από την 5η θέση που οδηγεί στα πλέι οφ. Το πρώτο ημίχρονο του αγώνα δεν είχε πολλές συγκινήσεις με τις δύο ομάδες να προσέχουν περισσότερο τα μετοπισθέν τους ώστε να μη δεχθούν κάποιο γκολ. Έτσι κλασικές ευκαιρίες για γκολ δεν υπήρξαν. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ηρακλής μπήκε πολύ δυνατά και είχε κάποιες ευκαιρίες για γκολ. Ο Δώνης και ο Κούρος όμως δεν τις αξιοποίησαν. Αυτό που δε μπόρεσε να κάνει ο Ηρακλής το κατάφερε η ομάδα του Πλατανιά στο 77ο λεπτό. Ο φορ των Χανιωτών δέχθηκε την ασίστ από τον Ντεβέσα, ο Στάμου γλίστρησε και με αυτό το τρόπο ο Γιακουμάκης έκανε την προβολή γράφοντας το 1-0, το οποίο έμελε να είναι και το τελικό σκορ του αγώνα.

Οι συνθέσεις:

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιώργος Παράσχος): Σωτηρίου, Στάθης, Καρυπίδης, Μπανανά, Βάντερσον, Μουνάφο, Μενδρινός (81΄ Μαραγκός), Γιορέντε (46΄ Ντεβέσα), Μανούσος, Στανισάβλιεβιτς (66΄ Γουνδουλάκης), Γιακουμάκης.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σάββας Παντελίδης): Χουάντερσον, Αργυρόπουλος (67΄ Καραγκούνης), Σαραμαντάς (81΄ Μπαστακός), Τζανετόπουλος, Κούρος, Δώνης, Στάμου, Γροντής, Ιντζόγλου, Αγγελόπουλος (66΄ Λεοζίνιο), Περόνε.

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.