Συνεχίζουμε!!!

Οι δυο χαμένοι βαθμοί (2-2) στον -εξ΄αναβολής- αγώνα με τη Σπάρτη μπορεί να πίκραναν τους (πολλούς) φίλους του Αθλητικού Ομίλου Χανιά οι οποίοι, όμως , βλέποντας ότι η ομάδα τους σιγά- σιγά ανεβαίνει επίπεδο τη χειροκρότησαν θερμά στο τέλος του αγώνα του Μάλεμε.

Η χανιώτικη ομάδα που συμπλήρωσε πέμπτο συνεχόμενο αήττητο παιχνίδι ήταν πολύ καλύτερος από την αντίπαλο της αλλά αφενός οι αμυντικές ολιγωρίες της και αφετέρου η (σχεδόν) απόλυτη ευστοχία των φιλοξενούμενων έφεραγν το ισόπαλο 2-2.

Ο χορός των γκολ άρχισε μόλις στο 1΄με τον Ανδρέα Σταματή να αιφνιδιάζει τον τερματοφύλακα της Σπάρτης και με σουτ να ανοίγει το σκορ για τον ΑΟΧ.

Η απάντηση των Λακώνων ήρθε στο 26΄με αντίστοιχο σουτ του Ηλιόπουλου που έφερε στα ίσια την αναμέτρηση.

Η χαρά των φιλοξενούμενων πάντως δεν κράτησε πολύ καθώς εννιά λεπτά αργότερα ο Σταματής και πάλι με εκπληκτικό ψαλιδάκι μετά από κόρνερ  του Αποστολόπουλου έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Κι ενώ τα λεπτά κυλούσαν ο ΑΟΧ έχανε ευκαιρίες να «κλειδώσει» την νίκη -με μεγαλύτερη εκείνη του 54΄όταν σε κόντρα  ο Ντούμος προτίμησε να κάνει σουτ-άουτ αντί να δώσει στον εντελώς αμαρκάριστο Σταματή, ήρθε η ισοφάριση του -πρώην παίκτη του Κισσαμικού- Αριστείδη Λώττα που με»ξερό» σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Αθανασίου διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.