ΣΦΠΧ: Ήττα στην Αγία Παρασκευή για τα κορίτσια

0

petroupoli_sfpx

Η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του ΣΦΠΧ δεν τα κατάφερε να πάρει κάτι θετικό στην Αγία Παρασκευή απέναντι στην τοπική ομάδα και ηττήθηκε με 3-0 σετ στο πλαίσιο της 8η αγωνιστικής ημέρας του 2ου ομίλου της Α2 γυναικών. Η Χανιώτικη ομάδα πάλεψε όλα τα σετ και θα μπορούσε το δεύτερο να το είχε κατακτήσει και να ισοφάριζε σε 1-1 αλλά ηττήθηκε με 29-27.

Πλέον η ομάδα του ΣΦΠΧ κοιτάζει το επόμενο ματς που θα διεξαχθεί την επόμενη Κυριακή στα Χανιά με αντίπαλο την ΑΣΠ Θέτις στο κλείσιμο της αυλαίας του πρώτου γύρου. Μοναδικός στόχος σε αυτό το ματς η νίκη που θα δώσει μεγάλη βαθμολογική ανάσα για την δύσκολη συνέχεια.

ΑΕ Αγ.Παρασκευής – ΣΦΠ Χανίων 3-0 (25-21, 29-27, 25-21)
Αγία Παρασκευή (Κωστακόπουλος): Τσιώνη, Θεοδωρακέα, Καραβάνα, Δρούγκα, Παπαμιχάλη, Κόλλια, Σκυθιώτη (λ), Κοντού, Λαλιώτη, Θωμαΐδου.
ΣΦΠ Χανίων (Πιπεράκης): Βακαλοπούλου, Τσελάνη, Αθουσάκη, Τζουβαδάκη, Σκιτζή, Χατζάκη Ρ., Χατζάκη Ελ. (λ), Ντουσάκη.