Το πρόγραμμα για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ομάδων

0

Στην Κρήτη χτυπάει η καρδιά του ελληνικού στίβου εκεί όπου Σάββατο και Κυριακή θα γίνει η Α΄κατηγορία του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Ομάδων. Η ελληνική ομάδα καλείται να διεκδικήσει μια θέση στην πρώτη τριάδα προκειμένου να πανηγυρίσει την άνοδο στη Σούπερ Λίγκα της διοργάνωσης.

 

Στην προσπάθεια αυτή θα συμβάλλουν ιδιαίτερα οι φίλοι του στίβου, που θα επιλέξουν να βρεθούν στο Παγκρήτιο στάδιο. Οι αγώνες θα μεταδοθούν ζωντανά από την ΕΡΤ2 από τις 18.00- 21.00, τόσο το Σάββατο όσο και την Κυριακή. Σήμερα στις 19.30 θα γίνει η τεχνική σύσκεψη, στη διάρκεια της οποίας θα προκύψουν οι οριστικές σειρές στους δρόμους ταχύτητας, αλλά και άλλα τεχνικά ζητήματα.

 

Η είσοδος στο Παγκτήριο στάδιο είναι ελεύθερη για τους φίλους του στίβου, που θέλουν να παρακολουθήσουν από κοντά τη διοργάνωση. Η ενημέρωση των αγώνων, θα γίνεται τόσο μέσα από το site της ομοσπονδίας, όσο και από το site της διοργάνωσης στο www.heraklion2015.gr.

 

Σάββατο (20/6)                                                Κυριακή (21/6)

16:00     Σφυροβολία Ανδρών

 

16:30     Τελετή Εναρξης

 

16:50     Επί κοντώ Γυνακών

 

16:51     4. Σφυροβολία     Ανδρών

 

17:00     Σφαιροβολία Ανδρών                        17:00     Τριπλούν               Ανδρών

 

17:05     400μ.  1η σειρά     Γυναικών               17:05    100 μ. εμπ. 1η σειρά Γυναικών

 

17:11     400 μ. 2η σειρά     Γυναικών               17:11    100 μ. εμπ. 2η σειρά Γυναικών

 

17:20     400 μ. Εμπ. 1η σειρά Ανδρών             17:25    110 μ. εμπ. 1η σειρά            Ανδρών

 

΄17:26    400 μ. Εμπ. 1η σειρά Ανδρών             17:30     Δισκοβολία           Ανδρων

 

17:30     Τριπλούν               Γυναικών               17:31    110 μ. εμπ. 1η σειρά            Ανδρών

 

17:35     100 μ. 1η σειρά     Γυναικών               17:35    4. Σφαιροβολία    Γυναικών

 

17:40     Δισκοβολία           Γυναικών               17:45    800μ       Ανδρών

 

17:41     100 μ. 2η σειρά     Γυναικών               17:51    4. Τριπλούν           Ανδρών

 

17:45     4. Σφαιροβολία    Ανδρών                 18:00     1500 μ.  Γυναικών

 

17:55     100 μ., 1 σειρά     Ανδρών                 18:10     3000 στιπλ            Ανδρών

 

18:01     100 μ. 2 σειρά      Ανδρών                  18:15     Υψος       Γυναικών

 

18:15     800 μ.     Γυναικών                              18:20     4. Δισκοβολία       Ανδρων

 

18:21     4. Τριπλούν           Γυναικών               18:30    200 μ. 1η σειρά Γυναικών

 

18:28     4. Δισκοβολία       Γυναικών               18:35    Μήκος    Γυναικών

 

18:35     1500 μ.  Ανδρών                                 18:36     200 μ. 2η σειρά Γυναικών

 

18:40     Υψος       Ανδρών                                 18:50     200 μ. 1η σειρά     Ανδρων

 

18:45     3000 στιπλ            Γυναικών               18:56     200 μ. 2η σειρά     Ανδρων

 

19:00     Μήκος    Ανδρών                                 19:00     Ακοντισμός           Ανδρων

 

19:05     400 ,μ. 1η σειρά    Γυναικών               19:05     5000 μ.  Γυναικών

 

19:10     Ακοντισμός           Γυναικών               19:26     4. Μήκος                Γυναικών

 

19:11     400 ,μ. 2η σειρά    Γυναικών               19:35     3000 μ.  Ανδρων

19:20     400 μ. 1η σειρά Ανδρών                    19:45     4. Ακοντισμός       Ανδρων

 

19:26     400 μ. 2η σειρά     Ανδρών                 19:55     4 x400 μ. 1η σειρά              Γυναικών

 

19:35     5000m   Men                                       20:04     4 x400 μ. 2η σειρά              Γυναικών

 

19:51     4. Μήκος                Ανδρών                 20:15     4 x400 μ. 1η σειρά              Ανδρων

 

19:56     4. Ακοντισμό         Γυναικών               20:24    4 x400 μ. 2η σειρά              Ανδρών

 

20:05     3000 μ.  Γυναικών                              20:30     Τελετή λήξης

 

20:25     4X100 μ. 1η σειρά                Γυναικών

 

20:34     4X100 μ. 1η σειρά                Γυναικών

 

20:45     4X100μ. 1η σειρά Ανδρών

 

20:54     4X100μ. 2η σειρά Ανδρών

Απάντηση