Τρίποντο για Λεβαδειακό, «κόλλησαν» στη Νέα Σμύρνη

0

Ο Λεβαδειακός επιβλήθηκε με 2-1 του Αστέρα Τρίπολης εντός έδρας για την 5η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ και πήρε τη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ο Βαγγέλης Μάντζιος άνοιξε το σκορ και στο 49΄ο ίδιος παίκτης έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του. Το μοναδικό γκολ της ομάδας του Στάικου Βεργέτη πέτυχε ο Απόστολος Γιάννου στο 87΄.

Πανιώνιος και Πανθρακικός ήρθαν ισόπαλοι 1-1 στη Νέα Σμύρνη. Η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη άνοιξε το σκορ με τον Τάσο Καραμάνο στο 38΄, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο 45λεπτο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα με τον Ντιγκινί στις καθυστερήσεις, αλλά αν και πήραν το βαθμό της ισοπαλίας παρέμειναν στις τελευταίες θέσεις.