Φρέναρε απότομα ο Πλατανιάς

0

Ο Πανιώνιος έβαλε τέλος στους χαμένους βαθμούς στη Νέα Σμύρνη και στις τρεις σερί νίκες του Πλατανιά, νικώντας την ομάδα του Γιώργου Παράσχου 2-1, για τη 10η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Το ματς

Στο πρώτο ημίχρονο έγινε πολύ καλό ματς στη Νέα Σμύρνη. Ο Πανιώνιος στην πρώτη του ευκαιρία άνοιξε το σκορ με τον Καραμάνο στο 8΄, με τον Πλατανιά να πιέζει για την ισοφάριση, όμως τελικά οι Νεοσμυρνιώτες κράτησαν το προβάδισμα.

Η ομάδα του Γιώργου Παράσχου στο δεύτερο 45λεπτο κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Ιτούα, ο οποίος στο 51΄ έπιασε την κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Μιλούνοβιτς και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Παπαδόπουλου για την ισοφάριση (1-1).

Από εκεί και πέρα, οι φιλοξενούμενοι πίεσαν, είχαν την κατοχή, αλλά δεν ήταν αποτελεσματικοί στην τελική προσπάθεια, με τον Μπουμάλ στο 80΄να ξανά δίνει την τελική πάσα και ο Ανσαριφάρντ αυτή τη φορά με πλασέ έγραψε το τελικό (2-1).

Πανιώνιος (Μαρίνος Ουζουνίδης): Παπαδόπουλος, Βλάχος, Χατζηισαΐας, Ρισβάνης, Οικονόμου, Σιώπης, Κόρμπος, Μπουμάλ, Βιγιάλμπα (61′ Μασούρας), Μπακασέτας (73΄Ανσαριφάντ), Καραμάνος (86΄Μητρόπουλος).

Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Σωτηρίου, Κουλιμπαλί, Μπανανά, Ιτούα (79′ Δημήτρης), Βάντερσον, Γκνιάτιτς (30′ Μουνάφο), Μενδρινός, Μιλούνοβιτς, Γουνδουλάκης, Ανγκούλο, Γιακουμάκης (69′ Ντινας).

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.