Ηττήθηκε στα Τρίκαλα από τον Κουσκουνά

0

Τη Τετάρτη(8/3 15.00) η ομάδα του Κισσαμικού γνώρισε την ήττα από τα Τρίκαλα με σκορ 3-1 στο πλαίσιο της 11ης εξ’αναβολής αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League.
Στον βαρύ αγωνιστικό χώρο του γηπέδου των Τρικάλων, εξαιτίας της έντονης βροχόπτωσης, η ομάδα του Αμανατίδη μπήκε πολύ πιο δυνατά στον αγώνα, αναζητώντας από τα πρώτα λεπτά κάποιο γκολ. Αυτό το βρήκε στο 12ο λεπτό, όταν ο Κουσκουνάς με προβολή μετά από σέντρα του Γκόλια νίκησε τον Πολίτη. Το τέρμα αυτό έδωσε »φτερά» στους παίκτες τοω Τρικάλων, οι οποίοι πίεσαν πολύ περισσότερο για να πετύχουν και δεύτερο γκολ. Στο 30ο όμως λεπτό ο Αποστολίδης, τερματοφύλακας των Τρικάλων, προσπάθησε να ντριπλάρει τον Μίλιτς. Ο Σέρβος όμως του έκλεψε τη μπάλα και την έστειλε στα δίχτυα, γράφοντας το 1-1. Αυτό το γκολ δεν πτόησε την ομάδα των Τρικάλων, η οποία συνέχισε την πίεσή της για δεύτερο γκολ. Στο 45ο λεπτό ο Γκόλιας σέντραρε και ο Κουσκουνάς με πλασέ διαμόρφωσε το 2-1.
Στο δεύτερο ημίχρονο το θέαμα και οι φάσεις ήταν ελάχιστες. Σε μία από αυτές τις φάσεις ο Κουσκουνάς στο 55ο λεπτό πέτυχε το τρίτο προσωπικό του γκολ, διαμορφώνοντας παράλληλα και το 3-1. Η ομάδα του Κισσαμικού δεν μπόρεσε να αντιδράσει στα τελευταία λεπτά του αγώνα, με το 3-1 να μένει μέχρι το τέλος.

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Περικλής Αμανατίδης): Αποστολίδης, Λαμπάκης, Γκόλιας, Λεάντρο, Βέρτζος, Μουμίν, Ριζογιάννης, Μπαϊκαρά (81′ Αρναρέλλης), Ρομπέρ (85′ Νταμαού), Μπαλμπόα (65′ Στεφάνοβιτς), Κουσκουνάς.

ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Σπύρος Μπαξεβάνος): Πολίτης, Κουρέλλας, Τσοντάκης, Γιαλούσης, Μπουγαΐδης, Ψιάνος, Γκούμας, Τιάγκο Σίλβα (68′ Νικόλτσης), Ν’ Γκουέμ (73′ Μαρτίνεθ), Μάντζης (79′ Θέος), Μίλιτς.

Σκόρερ: 12′,45′,55′ Κουσκουνάς – 30′ Μίλιτς

Διαιτητής: Γκορτσίλας (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Πάτρας (Μακεδονίας), Χ. Παπαδόπουλος (Κοζάνης)