Κλαυσίγελως… (pic)

0

aox-kalamata-sout-keri-goal

Δυο ακόμη χαμένοι βαθμοί στο Εθνικό Στάδιο Χανίων για τον ΑΟΧ  που έμεινε στο 1-1 με την Καλαμάτα στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής της F.L2.

H Χανιώτικη ομάδα με πολλά νέα πρόσωπα στην ενδεκάδα της μπήκε αγχωμένα στην αρχή του αγώνα με αποτέλεσμα να δεχτεί την ψυχρολουσία από τον Πούτσι μόλις στο 7΄.

aox-kalamta-0-1-prospatheia

aox-kalamata-0-1

Έπρεπε να περάσουν δεκαπέντε λεπτά μέχρις ότου οι γηπεδούχοι ξεπεράσουν το σοκ και να ισοφαρίσουν με τον Κέρι στο 28′ .

aox-kalamata-panigirismoi-goal

Το ημίχρονο έκλεισε με δυο φάσεις ,μια για κάθε ομάδα, να «φωνάζει» για πέναλτι με τον διαιτητή,όμως, να δείχνει συνέχεια και στις δυο περιπτώσεις.

aox-kalamta-pagalos

Τα πρώτα λεπτά της επανάληψης ανήκουν και πάλι στην Καλαμάτα χωρίς πάντως να απειλήσει σοβαρότερα την εστία του Θεοδωρόπουλου όπως συνέβη και στη συνέχεια με τον ΑΟΧ να έχει την στείρα πρωτοβουλία μέχρι τα τελευταία λεπτά όπου…

aox-kalamata-mpoxonis

Ο Γωνιωτάκης στο 85′  πετυχαίνει γκολ το οποίο,όμως ακυρώνεται ως οφσάιντ από τον επόπτη με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται έντονα, ο Κοψαχείλης στο 93′  πραγματοποιεί την απόκρουση του αγώνα σε προσπάθεια του Πάγκαλου και στην αντεπίθεση ο Γκαλίν σε τετ-α-τετ σουτάρει χλιαρά πάνω στον Θεοδωρόπουλο.

aox-kalamata-gwniw

Το τελικό 1-1 αφήνει μια γλυκόπικρη γεύση κυρίως στους γηπεδούχους που μπορεί από τη μια να είναι ικανοποιημένοι από την γενικότερη εμφάνιση της ομάδας τους αλλά και την απόδοση των νέων αποκτημάτων και από την άλλη να μην παίρνουν για ένα ακόμη εντός έδρας αγώνα το τρίποντο που βάσει των τελικών αποτελεσμάτων και των υπολοίπων παιχνιδιών θα τους έφερνε πιο κοντά στην πεντάδα.aox-kalamata-santrias

Α.Ο. Χανιά (Σεροπιάν): Θεοδωρόπουλος, Κορτσινίδης, Μποχώνης, Τσατσαρής, Ψυχουντάκης, Παπαζούδης, Βουρβαχάκης (Πυθαρούλης 68′), Γωνιωτάκης (Σαντριάς 81′), Δουμάνης, Κέρι (Καμπλιώνης 77′), Πάγκαλος.

Καλαμάτα (Γέβτοβιτς): Κοψαχείλης, Τρίψας, Τριανταφυλλάκης, Τσόπελας, Ψυχογιόπουλος, Τσιμικλής, Πούτσι, Σαραντόπουλος, Πασάς (Ρήγας 43′ λ.τρ.), Νουχάνοβιτς (Μπελεβέτης 92′), Γκαλίν.