NOX-Κολύμβηση: Καλές επιδόσεις στην Ημερίδα‏

0
tmimata-kolimvisis-600
Καλές επιδόσεις σημείωσαν τα αγόρια και τα κορίτσια της αγωνιστικής ομάδας κολύμβησης στην Ημερίδα Ορίων Κατηγοριών που διεξήχθη το Σάββατο 19 Ιανουαρίου στο κολυμβητήριο Χανίων.

Η ομάδα του Κώστα Τζιλιβάκη δείχνει να βρίσκεται έτσι σε φόρμα ενόψει της συμμετοχής της στο χειμερινό πρωτάθλημα. «Τα παιδιά είναι πιεσμένα και αρκετά κουρασμένα δηλώνει ο τεχνικός του Ν.Ο. Χανίων», για να συνεχίσει: «Σε καλύτερη κατάσταση φαίνεται να βρίσκονται τα αγόρια. Σε γενικές γραμμές έχουμε αρκετά όρια ΟΠΕΝ και αυτό είναι πολύ καλό. Αυτό που μας ενδιαφέρει πλέον είναι να δούμε πώς θα προσαρμοστούμε στην 50άρα πισίνα, που είναι και το μεγάλο μας πρόβλημα».

Τελευταία πρόβα για τον Ν.Ο.Χ. αναμένεται να αποτελέσουν οι αγώνες που θα διεξαχθούν στο Ηράκλειο την ερχόμενη Κυριακή 27 Ιανουαρίου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα για τους κολυμβητές και τις κολυμβήτριες της Χανιώτικης ομάδας στην Ημερίδα, είναι τα εξής:
 
50μ. ελεύθερο ανδρών
1η θέση Δημήτρης Μυλωνάκης 00:24.91
1η θέση Μανώλης Κτενιαδάκης 00:24.91 ΟΡΙΟ
3η θέση Γιάννης Φουντουλάκης 00:32.22
4η θέση Μιχάλης Γκαγκλάκης 00:32.66
5η θέση Σωτήρης Καλορμάκης 00:36.68
6η θέση Μανώλης Σπανουδάκης 00:36.97
7η θέση Γιώργος Καζάσης 00:37.99
γυναικών
1η θέση Ροζάννα Λαμπαρδάκη 00:28.46 ΟΡΙΟ
2η θέση Ιωάννα Μυλωνάκη 00:29.35
100μ. ελεύθερο ανδρών
1η θέση Μανώλης Κτενιαδάκης 00:53.89 ΟΡΙΟ ΟΠΕΝ
2η θέση Βαγγέλης Ντουσάκης 00:54.22 ΟΡΙΟ ΟΠΕΝ
3η θέση Δημήτρης Μυλωνάκης 00:56.13
4η θέση Νίκος Τρουλλινός 00:57.23
5η θέση Γιώργος Στόιτσος 01:01.76
6η θέση Μιχάλης Γκαγκλάκης 01:10.41
7η θέση Νίκος Κολοκοτρώνης 01:10.96
8η θέση Ιωσήφ Λεδάκης 01:11.01
9η θέση Γιάννης Φουντουλάκης 01:11.24
10η θέση Γιάννης Ματζοράκης 01:17.82
11η θέση Σωτήρης Καλορμάκης 01:20.23
12η θέση Γιώργος Καζάσης 01:21.27
13η θέση Μανώλης Σπανουδάκης 02:24.96
γυναικών
1η θέση Ιωάννα Μυλωνάκη 01:03.12 ΟΡΙΟ
2η θέση Μαράνια Λελάκη 01:04.79 ΟΡΙΟ
3η θέση Ροζάννα Λαμπαρδάκη 01:04.84
4η θέση Άννα Χατζηδάκη 01:08.16
5η θέση Κατερίνα Φωκά 01:11.60
6η θέση Αρετή Ξανθουδάκη 01:13.38
7η θέση Βερονίκη Ντουσάκη 01:13.56
400μ. ελεύθερο ανδρών
1η θέση Μανώλης Κτενιαδάκης 04:12.52 ΟΡΙΟ ΟΠΕΝ
2η θέση Θανάσης Κάχρης 04:18.74 ΟΡΙΟ
800μ. ελεύθερο γυναικών
1η θέση Ιωάννα Μυλωνάκη 09:53.81 ΟΡΙΟ
50μ. ύπτιο ανδρών
1η θέση Γιώργος Στόιτσος 00:31.34
2η θέση Γιάννης Ματζοράκης 00:38.27
γυναικών
1η θέση Άννα Ντουντουνάκη 00:30.75 ΟΡΙΟ ΟΠΕΝ
2η θέση Ροζάννα Λαμπαρδάκη 00:33.06 ΟΡΙΟ ΟΠΕΝ
3η θέση Κατερίνα Καβαλιεράκη 00:35.82
4η θέση Κατερίνα Φωκά 00:35.90
5η θέση Γεωργία Λελεδάκη 00:37.31
100μ. ύπτιο ανδρών
1η θέση Νίκος Τρουλλινός 01:02.06 ΟΡΙΟ ΟΠΕΝ
2η θέση Μανώλης Κτενιαδάκης 01:03.21 ΟΡΙΟ
3η θέση Στέλιος Μαρακάκης 01:04.73 ΟΡΙΟ
4η θέση Θανάσης Κάχρης 01:05.76 ΟΡΙΟ
5η θέση Γιώργος Στόιτσος 01:11.06
6η θέση Χρήστος Βουγιουκαλάκης 01:15.73 ΟΡΙΟ
7η θέση Ιωσήφ Λεδάκης 01:16.85
8η θέση Αλέξανδρος Σλέτνιοβ 01:19.21
9η θέση Νίκος Κολοκοτρώνης 01:19.78
10η θέση Γιάννης Φουντουλάκης 01:22.34
11η θέση Μιχάλης Γκαγκλάκης 01:22.45
12η θέση Σωτήρης Καλορμάκης 01:26.79
13η θέση Γιώργος Καζάσης 01:27.03
γυναικών
1η θέση Ροζάννα Λαμπαρδάκη 01:10.38 ΟΡΙΟ ΟΠΕΝ
2η θέση Βαρβάρα Μποφίλη 01:12.38 ΟΡΙΟ
3η θέση Κατερίνα Φωκά 01:16.11
4η θέση Βερονίκη Ντουσάκη 01:17.30
5η θέση Γεωργία Λελεδάκη 01:18.54 ΟΡΙΟ
6η θέση Βασιλική Χατζηδάκη 01:18.94 ΟΡΙΟ
7η θέση Κατερίνα Καβαλιεράκη 01:19.17
8η θέση Αρετή Ξανθουδάκη 01:21.10
200μ. ύπτιο ανδρών
1η θέση Νίκος Τρουλλινός  02:15.09 ΟΡΙΟ ΟΠΕΝ
2η θέση Ιωσήφ Λεδάκης 02:38.81 ΟΡΙΟ
3η θέση Χρήστος Βουγιουκαλάκης 02:41.20 ΟΡΙΟ
4η θέση Χρήστος Λελάκης 02:42.52
5η θέση Νίκος Κολοκοτρώνης 02:42.66
6η θέση Αλέξανδρος Σλέτνιοβ 02:45.21
7η θέση Γιώργος Καζάσης 02:57.85
8η θέση Γιάννης Ματζοράκης 03:00.76
9η θέση Σωτήρης Καλορμάκης 03:03.89
γυναικών
1η θέση Άννα Ντουντουνάκη 02:25.03 ΟΡΙΟ ΟΠΕΝ
2η θέση Βαρβάρα Μποφίλη 02:31.75 ΟΡΙΟ ΟΠΕΝ
3η θέση Βασιλική Χατζηδάκη 02:39.82 ΟΡΙΟ
4η θέση Κατερίνα Φωκά 02:40.07 ΟΡΙΟ
5η θέση Γεωργία Λελεδάκη 02:42.82 ΟΡΙΟ
6η θέση Βερονίκη Ντουσάκη 02:44.38
50μ. πεταλούδα ανδρών
1η θέση Γιώργος Στόιτσος 00:32.24
2η θέση Ιωσήφ Λεδάκης 00:37.27
100μ. πεταλούδα ανδρών
1η θέση Μανώλης Κτενιαδάκης 01:02.25 ΟΡΙΟ
2η θέση Μανώλης Τρουλάκης 01:03.25
3η θέση Νίκος Τρουλλινός 01:03.66
4η θέση Θανάσης Κάχρης 01:07.08
5η θέση Χρήστος Λελάκης 01:16.63
100μ. πεταλούδα γυναικών
1η θέση Άννα Χατζηδάκη 01:14.57
2η θέση Μαράνια Λελάκη 01:15.04
200μ. πεταλούδα ανδρών
1η θέση Νίκος Τρουλλινός 02:16.62 ΟΡΙΟ
2η θέση Στέλιος Μαρακάκης 02:17.89 ΟΡΙΟ
50μ. πρόσθιο ανδρών
1η θέση Στέλιος Τρουλάκης 00:37.44
100μ. πρόσθιο ανδρών
1η θέση Αλέξανδρος Σλέτνιοβ 01:36.04
γυναικών
1η θέση Μαράνια Λελάκη 01:22.48 ΟΡΙΟ
2η θέση Άννα Χατζηδάκη 01:23.84 ΟΡΙΟ
3η θέση Βασιλική Χατζηδάκη 01:29.26 ΟΡΙΟ
4η θέση Αρετή Ξανθουδάκη 01:30.81
200μ. πρόσθιο ανδρών
1η θέση Στέλιος Τρουλάκης 03:06.01
γυναικών
1η θέση Άννα Χατζηδάκη 02:57.06 ΟΡΙΟ
2η θέση Μαράνια Λελάκη 02:57.90 ΟΡΙΟ
200μ. μικτή ατομική ανδρών
1η θέση Βαγγέλης Ντουσάκης 02:19.69 ΟΡΙΟ
2η θέση Θανάσης Κάχρης 02:21.24 ΟΡΙΟ
3η θέση Χρήστος Λελάκης 02:47.69
γυναικών
1η θέση Μαράνια Λελάκη 02:53.33 ΟΡΙΟ
2η θέση Άννα Χατζηδάκη 02:42.84 ΟΡΙΟ
3η θέση Αρετή Ξανθουδάκη 02:55.58

Απάντηση