Άνετα η Κηφισιά,ένταση μεταξύ Εθνικού και Γιούχτα

Η Κηφισιά επικράτησε με 2-0 της Γλυφάδας με τους φιλοξενούμενους να φωνάζουν για οφσάιντ στο πρώτο γκολ.

Καλύτερη ήταν η Κηφισιά και πήρε τους τρεις βαθμούς. Ο Βέρμπης πριν συμπληρωθούν δέκα λεπτά αγώνα άνοιξε το σκορ, από ελεγχόμενη θέση οφσάιντ, φάση για την οποία διαμαρτύρονται οι φιλοξενούμενοι.

Με το σχεδόν με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους, η Κηφισιά σκόραρε με σουτ έξω από την περιοχή και ουσιαστικά καθάρισε το παιχνίδι, παρότι η Γλυφάδα πίεσε για γκολ.

ΕΘΝΙΚΟΣ-ΓΙΟΥΧΤΑΣ :1-1

Ισοπαλία 1-1 με μπόλικη ένταση πήρε ο Εθνικός από τον Γιούχτα.

Στο 7ο λεπτό ο Ηλιόπουλος έκανε πολύ καλή ενέργεια και από πλάγια θέση με καλό σουτ άνοιξε το σκορ. Ο Εθνικός στο 94′ έσωσε την παρτίδα με γκολ του Ξενιτόπουλου.

Το παιχνίδι, πάντως, ήταν επεισοδιακό μια και στην ανάπαυλα δεν έλειψαν οι εντάσεις ανάμεσα στις δύο ομάδες και τους παίκτες. Για το θέμα σχετική ανακοίνωση εξέδωσε ο Εθνικός:

«Aνεξαρτήτως αποτελέσματος, θέλουμε πραγματικά να πούμε ότι νιώθουμε ντροπή για την συμπεριφορά ποδοσφαιριστών του Γιούχτα και συγκεκριμένα των Κογτσινίδη και Μυλωνά οι οποίοι απειλούσαν παίκτες και απευθυνόμενοι στους φιλάθλους στην κερκίδα έλεγαν «Πως θα κατέβετε Κρήτη;»