Έκανε ακόμα ένα βήμα η ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ

Με το ένα πόδι στη Γ΄Εθνική βρίσκεται η ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ, η οποία νίκησε με 2-1 τον Άρη Ρεθύμνου στις Μουρνιές και με έναν βαθμό στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές θα βρίσκεται και με τη… βούλα στη Γ΄Εθνική τη νέα σεζόν.

Το σκορ του αγώνα άνοιξε στο πρώτο ημίχρονο (23΄) ο Βεστάκης με ωραίο πλασέ, μετά από μπαλιά του Γωνιωτάκη. Το 2-0 σημείωσε στο δεύτερο 45λεπτο (67΄) ο Τσίτας, μετά από ωραία μπαλιά του Ταταράκη στην καρδιά της άμυνας των φιλοξενούμενων. Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε ο Θεοδωρομανωλάκης με σουτ.

ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ (Γιάννης Κατσούλης): Βλαχάκης, Γαλανίδης, Δασκαλάκης, Κελέση, Σάμπα, Κομπογεννητάκης, Ντεντάκης, Τσίτας, Γωνιωτάκης, Βεστάκης, Ταταράκης.

Άρης Ρεθύμνου (Μιχάλης Δεληγιαννάκης): Βογιατζιδάκης, Πίργια, Μπερνιδάκης, Μιχελιδάκης, Δασκαλάκης, Μαργκίνι, Καψαλάκης, Γκιόκας, Κοζανίδης, Μουλιτσάς, Βελονάκης.

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

1′ – Έναρξη αγώνα

3′ – Κόρνερ για την ομάδα της ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ περνάει ανεκμετάλλευτο. Στην προσπάθεια να διώξει τραυματίζεται ελαφρά ο Γκιόκας του Άρη

6′ – Εδαφική υπεροχή για την ομάδα της ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ. Επέλαση του Βεστάκη από δεξιά, αλλά το σουτ βγαίνει άουτ

15′ – Παιχνίδι κέντρου με τον Άρη Ρεθύμνου να έχει ισορροπήσει το ματς

22′ – Κεφαλιά του Κομπογεννητάκη μετά από σέντρα του Γωνιωτάκη, δεν ανησυχεί ο Βογιατζιδάκης

23′ – ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Ο συνήθης ύποπτος Βεστάκης σκοράρει για την ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ με ωραίο πλασέ, μετά από μπαλιά του Γωνιωτάκη

25′ – Νέα φάση για την ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ, με τον Ταταράκη να σουτάρει άουτ

29′ – Σέντρα του Βεστάκη, προλαβαίνει τον επερχόμενο Τσίτα ο Βογιατζιδάκης

33′ – Πρώτη ευκαιρία για τον Αρη Ρεθύμνου, με το σουτ του Πίργια να καταλήγει άουτ

41′ – Απευθείας φάουλ του Γαλανίδη, η μπάλα καταλήγει πάνω από τα δοκάρια του Βογιατζιδάκη

44′ – Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ. Μετά από σέντρα του Δασκαλάκη, ο Τσίτας πιάνει την κεφαλιά, διώχνει ενστικτωδώς ο Βογιατζιδάκης

45′ – Νέα ευκαιρία για την ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ. Κεφαλιά και πάλι από τον Τσίτα μετά από σέντρα του Γωνιωτάκη, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Βογιατζιδάκη

45′ + 1′ – Λήξη α’ ημιχρόνου

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

46′ – Εναρξη αγώνα

55′ – Λάθος εκτίμηση από το Δασκαλάκη, η μπάλα καταλήγει κόρνερ για τον Άρη Ρεθύμνου, που περνάει ανεκμετάλλευτο

63′ – Από τις κόντρες, ο Ταταράκης πιάνει το σουτ, η μπάλα καταλήγει κόρνερ

64′ – Αλλαγή για τον Άρη. Ο Θεοδωρομανωλάκης στη θέση του Μουλίτσα

65′ – Νέα μεγάλη ευκαιρία με τον Ταταράκη για την ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ, λίγο άουτ καταλήγει το σουτ του

67′ – ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Ο Τσίτας κάνει το 2-0, μετά από ωραία μπαλιά του Ταταράκη στην καρδιά της άμυνας του Άρη

72′ – Φάουλ στην καρδιά της άμυνας της ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ, διώχνει με γροθιές ο Βλαχάκης

74′ – ΓΚΟΛ! Μετά από απόκρουση του Βλαχάκη, ο Θεοδωρομανωλάκης μειώνει με σουτ για τον Άρη Ρεθύμνου σε 2-1

77′ – Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ, με τον Τσίτα να μη μπορεί να κάνει από κοντά το 3-1

78′ – Αλλαγή για την ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ. Στη θέση του Γωνιωτάκη ο Σηφάκης

81′ – Επικίνδυνο φάουλ το Κοζανίδη, κεφαλιά προς τα πίσω του Τσίτα, κόρνερ για τον Άρη Ρεθύμνου

84′ – Ωραίο σουτ του Καψαλάκη, μόλις άουτ από την εστία του Βλαχάκη

86′ – Διπλή αλλαγή για την ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ, με τους Περδικάκη και Σφακιωτάκη, αντί των Ταταράκη και Γαλανίδη

87′ – Αλλαγή για τον Άρη. Ο Καρδαμήτσης στη θέση του Πίργια

88′ – Κίτρινη κάρτα στον Τσίτα για τράβηγμα σε αντίπαλο

90′ + 2′ – Τέλος αγώνα. ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ – Άρης Ρεθύμνου 2-1