Έμεινε εκεί που του αξίζει!

Ο ΑΟ Χανιά παρά την ήττα με 3-1 από τη Λαμία εξασφάλισε και μαθηματικά την παραμονή του στη Β΄Εθνική. Ο Κυριάκος Γρηγοράκης κάθισε στον πάγκο, καθώς ο Θωμάς Γράφας αποχώρησε λόγω οικογενειακού προβλήματος.

Το σκορ του αγώνα άνοιξε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου (45+1′) ο Γιόνε. Στο δεύτερο 45λεπτο ο Παλιάτσιος (48΄) ισοφάρισε, αλλά στο 78΄ο Σιατραβάνης ξανά έβαλε σε θέση οδηγού την ομάδα του. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Γιόνε στο 83΄, ενώ στο 90′ ο Τζόκιτς επιδίωξε και είδε δεύτερη κίτρινη από τον Αντωνίου, ώστε να λείψει μόνο από το επόμενο.

ΑΟ Χανιά (Κυριάκος Γρηγοράκης): Πρίφτης, Ιωαννίδης, Παγώνης (46′ Χατζηλιάδης), Μπριλάκης, Γκέσιος, Μασάδο, Τσούτσης, Ρίκκα, Παλιάτσιος (65′ Νύκταρης), Καρτσαμπάς, Διαμαντόπουλος (46′ Δεινόπαπας).

Λαμία (Δημήτρης Σπανός): Πίτκας, Καραγιάννης (58′ Καραλής), Γιόνε (90′ Παπαργυρίου), Σιατραβάνης, Γιαλούσης, Νεόφυτος, Τόσκας (74′ Φάμπιο), Κοτσώνης, Μπουλούλης, Τζόκιτς, Κυριακόπουλος.