Έμεινε με άδεια χέρια…

Την ήττα με 1-0 από την Καλλιθέα γνώρισε ο Α.Ο. Χανιά στα Περιβόλια για την 23η αγωνιστική της Β΄Εθνικής, αν και στο πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά καλός. Με το… αριστερό επέστρεψε στον πάγκο της χανιώτικης ομάδας ο Θωμάς Γράφας.

Ο Θωμάς Γράφας στην επιστροφή του στον πάγκο του Α.Ο. Χανιά, είδε την ομάδα του να κυκλοφορεί την μπάλα και να γίνεται απειλητική ουκ ολίγες φορές. Το πρώτο ημίχρονο ήταν ικανοποιητικό, αφού οι δύο ομάδες δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες και ο ρυθμός ήταν καλός, με την μπάλα αρκετές φορές να πηγαίνει πάνω-κάτω. Όμως, οι μεγάλες ευκαιρίες ή σταματούσαν από παίκτες πάνω στην γραμμή ή τις εξουδετέρωναν οι γκολκίπερ, με αποτέλεσμα το 0-0 να μείνει έως το τέλος του α΄μέρους.

Τα πράγματα «στράβωσαν» στο δεύτερο 45λεπτο για τη χανιώτικη ομάδα. Ύστερα από λάθος του Πρίφτη και των αμυντικών, ο Σμυρλής στο 53΄ από αριστερά μέσα στην περιοχή με σουτ άνοιξε το σκορ. Στη συνέχεια η ομάδα του Θωμά Γράφα αντέδρασε, είχε ευκαιρίες για να ισοφαρίσει, αλλά δεν κατάφερε να νικήσει τον Μιχελή, με αποτέλεσμα να γνωρίσει ακόμα μία ήττα και να μένει στους 25 βαθμούς και να βλέπει την επικίνδυνη 15η από το +5.

ΑΟΧ (Θωμάς Γράφας): Πρίφτης, Παγώνης, Ιωαννίδης, Μπριλάκης, Καρτσαμπάς, Νύκταρης (61΄Σάντερσον), Μασάδο, Παλιάτσιος, Χατζηλιάδης (86΄Καμινιώτης), Τσούτσης, Γκέσιος.

Στον πάγκο: Αμπατζίδης, Διαμαντόπουλος, Φυντικάκης, Μουντοκαλάκης, Τριανταφυλλίδης.

Καλλιθέα (Λουκάς Καραδήμος): Μιχελής, Σταματόπουλος, Λεβέντης, Μούκταρης, Νόνης, Τεγούσης, Κατσικογιάννης (80΄Μπούζας), Γκίνης, Σμυρλής (88΄Τσίπρας), Μασένα, Ντουρμισάϊ (72΄Σταύρου).

Στον πάγκο: Τσεκρέζι, Μπέλης, Φράγκος, Τζάκσον.