Έπιασε τον Άρη Σούδας στην κορυφή το ΙΝΚΑ, ισοπαλία στη Σούδα

Χρειάστηκαν 70 λεπτά για να «ξεκλειδώσει» την άμυνα της μαχητικής Δόξας Παχιανών το ΙΝΚΑ, αφού αποδείχθηκαν «χρυσές» οι αλλαγές του Γιάννη Κατσούλη.

Παρά τη σωρεία ευκαιριών, οι «ερυθρόλευκοι» δεν μπορούσαν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενούμενων και χρειάστηκε ο Αντώνης Ντεντάκης για να ανοίξει διάπλατα το δρόμο για το «τρίποντο» της κορυφής.

Τη νίκη κλείδωσε ο αειθαλής Βασίλης Γωνιωτάκης, ο οποίος εκτέλεσε εύστοχα πέναλτι δέκα λεπτά αργότερα, για το τελικό 2-0 στους Αγίους Αποστόλους, που έφερε την ομάδα του ΙΝΚΑ στην κορυφή του Ομίλου Τίτλου, μαζί με τον Άρη Σούδας, που έχασε βαθμούς στην έδρα του από τον Μινώταυρο (1-1).