Έχασε βαθμούς ο Κισσαμικός

Ισόπαλος 1-1 ήρθε στην έδρα του ο Κισσαμικός με τον Εθνικό Πειραιώς για την 20η αγωνιστική της Γ΄Εθνικής και έτσι έλαβε τέλος το σερί των πέντε νικών.

Η ομάδα του Σπύρο Μπαξεβάνου στάθηκε άτυχη, καθώς θα μπορούσε να ανοίξει το σκορ στο 12΄, αλλά το σουτ του Φραγκουλάκη σταμάτησε στο δοκάρι. Εν τέλει αυτό ήρθε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, με τον Φραγκουλάκη να ανοίγει το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε όπως το πρώτο, με τον Κισσαμικό να έχει και πάλι την ευκαιρία να σκοράρει, αλλά αντί αυτού, η μπάλα βρήκε εκ νέου στο δοκάρι, στο 58΄με τον Σελινιωτάκη. Αφού οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να βάλουν δεύτερο γκολ, ήρθε η ισοφάριση με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Σούφλα στο 80΄, το οποίο κέρδισε ο Γκορόγιας.

Η Κηφισιά «γκέλαρε» και σε αυτή την αγωνιστική, καθώς ήρθε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας με τον Γιούχτα, με αποτέλεσμα να την προσπεράσει ο Ιωνικός, ο οποίος νίκησε εντός έδρας 3-0 τη Νέα Ιωνία και ανέβηκε στη δεύτερη θέση με 39 βαθμούς, ενώ ο Κισσαμικός είναι πρώτος με 43.

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Σμίλτος, Βιδάλης, Τζανής, Φραγκουλάκης, Σελινιωτάκης, Τζερκέζος, Σουμπασάκης, Πασιαλής, Λώττας, Μπερνιδάκης

Στον πάγκο: Στεφανίδης, Κώτσιας, Κιπτίου, Κοντοπίδης, Ντεντάκης, Μποτωνάκης, Τσικουδάκης

Εθνικός Πειραιώς (Θύμιος Γεωργούλης): Βουτσινάς, Μπένα, Κουκούλης, Μακρής, Γερόλυμος, Γούλας, Σούφλας, Δωροβίνης. Υφαντής, Παυλάκης, Μάναλης

Στον πάγκο: Σταφσουλάι, Σαμιώτης, Τογρού, Ντόντα, Ξενιτόπουλος, Γκορόγιας, Παυλόπουλος

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ – ΓΛΥΦΑΔΑ 1-2

ΚΗΦΙΣΙΑ – ΓΙΟΥΧΤΑΣ 0-0
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΠΑΟΚ 1-2
ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ 1-1