Ήττα για την Επισκοπή

Την ήττα με 1-0 γνώρισε η Επισκοπή από την Ερμιονίδα, στο ματς που άνοιξε την δεύτερη ημέρα της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Φούτμπολ Λιγκ. Οι γηπεδούχοι σκόραραν στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με τον Βλαχόπουλου.

Οι Κρητικοί, που σε γενικές γραμμές δεν βρέθηκαν σε καλή ημέρα, έχασαν μεγάλη ευκαιρία στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης με τον Δουμάνη αλλά οι αμυντικοί της Ερμιονίδας έδιωξαν τη μπάλα πάνω στη γραμμή. Αμφότερες οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν με παίκτη λιγότερο την αναμέτρηση. Λίτσης και Δελήμπασης αντίκρισαν την κόκκινη κάρτα.

Οι συνθέσεις:

Ερμιονίδα (Ρ. Μπολάνο): Πονηρός, Μουσταφίδης, Κολόκας, Ιασωνίδης, Λίτσης, Σβόγιτς, Όμο, Συμελίδης, Βλαχόπουλος, Παβίσεβιτς, Τσακόν

Επισκοπή (Κ. Ανυφαντάκης): Γουναρίδης, Παπαδήμας, Δελήμπασης, Δουμάνης, Νικόλτσης, Μποτωνάκης, Πυθαρούλης, Βιγιαφάνε, Λάμπρου, Βουρβαχάκης, Ράντοβιτς