Ήττα-καμπανάκι από την Νέα Ιωνία-Όλη η Κρήτη εκτός Κυπέλλου

Την βαριά ήττα με 3-1 και αποκλεισμό από τη συνέχεια του Κυπέλλου της Γ΄Εθνικής γνώρισε στο Καστέλλι, ο Κισσαμικός.

Σε ένα κακό παιχνίδι που έγινε χειρότερο από τον αέρα που φυσούσε σε όλη τη διάρκεια του,η χανιώτικη ομάδα με αρκετές αλλαγές στη σύνθεση της βρέθηκε πολύ μακριά από τον καλό της μέχρι σήμερα εαυτό της και γνώρισε έτσι την πρώτη της ήττα.

Αντίθετα, η ελλιπής και εκείνη Νέα Ιωνία, πήρε την ρεβάνς για την ήττα της στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος εκμεταλλευόμενη ουσιαστικά τις λιγοστές της ευκαιρίες κατάφερε να πετύχει τρία γκολ με τους Πετούση (11΄)και Νησαριώτη (33΄,84΄πεν.).

Ο Κισσαμικός μείωσε στις καθυστερήσεις με φάση διαρκείας με -πιθανότατα- τον Πέντσα.

Το φιλμ του αγώνα

10′ ΓΚΟΛ! Ο Πετούσης από δεξιά με ωραίο σουτ στέλνει τη μπάλα στη δεξιά γωνία του Λαζαρίδη.

21′ Συμπληρώσαμε 20 λεπτά παιχνιδιού με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να δημιουργήσουν παιχνίδι όμως ο αέρας δεν τους κάνει τη χάρη…

25′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον το Σινάνη, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

28′ Σουτ του Λώττα έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ

33′ ΓΚΟΛ! Ο Νησαριώτης από κοντά έπειτα από πάσα του Γεωργόπουλου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα η οποία πέρασε κάτω από τα πόδια του Λαζαρίδη!

35′ Σουτ του Σαντριά από πλάγια θέση, ο Λαζαρίδης μπλόκαρε εύκολα

47′ O σουμπασάκης δέχθηκε τράβηγμα μέσα στην περιοχή και ΄ζητησε πέναλτι όμως ο διαιτητής έδειξε ”παίζετε”

48′ Σουτ του Λώττα, η μπάλα πέρασε κόρνερ από τους αμυνόμενους

60′ Σουτ από το Συνάνη έπειτα από εκτέλεση φάουλ, ο Λαζαρίδης μπλόκαρε δύσκολα

61′ Μονοκόμματο σουτ από το Στεφανίδη, άουτ

63′ ΚΑταπληκτική μπαλιά του Λώττα από δεξιά, η μπάλα χτύπησε στο έδαφος της μικρής περιοχής και πήρε δύναμη με αποτέλεσμα ο Πέντσας να μη μπορέσει να πιάσει την κεφαλιά

64′ Ο Στεφανίδης σούταρε, η μπάλα κόντραρε στο Σινάνι και πέρασε κόρνερ

79′ Ωραία σέντρα από τον Κυπτίου, συστημένη για το κεφάλι του Στεφανίδη, ο πορτιέρο των φιλοξενουμένων μπλόκαρε

84′ ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο Σπαθάρας υπέπεσε σε πέναλτι πάνω στον Δημγκιόκα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Νησαριώτης που έγραψε το 0-3.

85′ Πολύ όμορφη εκτέλεση φάουλ από τον Κιπτίου, η μπάλα στα δίχτυα! Ο διαιτητής ακυρώνει το γκολ για χέρι του Στεφανίδη μέσα στην περιοχή

87′ Εκτέλεση φάουλ από το Σουμπασάκη, η μπάλα βρέθηκε στην περιοχή, οι αμυντικοί έδιωξαν σε κόρνερ

Αποκλεισμός για όλες τις Κρητικές ομάδες!

Αν και όλες οι ομάδες του νησιού αγωνιζόταν εντός έδρας, καμία δεν κατάφερε να περάσει στην επόμενη φάση.