Ήττα με… χαμόγελα

Με ήττα 1-0 από την Αναγέννηση Καρδίτσας στο Μάλεμε ολοκληρώθηκε το πρώτο… ταξίδι της ομάδας του Κισσαμικού στη Football League ΟΠΑΠ 2015-2016.

Παρά το γεγονός ότι δεν ήρθε το επιθυμητό αποτέλεσμα στο τελευταίο επίσημο ματς της σεζόν ο κόσμος που βρέθηκε στο Μάλεμε χειροκρότησε τους ποδοσφαιριστές του Κισσαμικού για την εκπληκτική πορεία που έκαναν.

Στο πρώτο ημίχρονο ο χανιώτικος σύλλογος είχε καλή εικόνα και μπορούσε να είχε πετύχει κάποιο γκολ, ενώ διαμαρτυρήθηκε έντονα και για πέναλτι πάνω στον Αυγενικού (26’). Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι έστειλαν δύο φορές την μπάλα στα δοκάρια με τους Τζέκο και Μαυριά.

Στο δεύτερο ημίχρονο το… ξαφνικό γκολ του Τζέκου (53’) έμελλε να κάνει και τη διαφορά ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Διαιτητής: Σταυρουλάκης (ΕΠΣ Ρεθύμνου)
Βοηθοί: Αντ. Δασκαλάκης (ΕΠΣ Ηρακλείου)-Λιαμπότης (ΕΠΣ Αθηνών)
4ος διαιτητής: Μουρτζάκης (ΕΠΣ Ηρακλείου)

Κίτρινες κάρτες: Τσερκέζος (34’), Δημόπουλος (42’), Αυγενικού (63’)

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Γιαγκιόζης, Τσερκέζος, Παντελάκης, Τζημογιάννης, Τσοντάκης, Σμίλτος (46’ λ.τρ. Ενγκουέμ), Μάνιας (73’ Λώττας), Αυγενικού, Βλάχος (62’ Τσικουδάκης), Ποκόνγκ, Μάντζης.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Σάκης Θεοδοσιάδης): Γεωργαντζάς, Σάββας (74’ Κοντός), Τζάνης, Δημόπουλος, Κισκαμπάνης, Καραχάλιος (60’ Ακασού), Μαυριάς (46’ Τσούκαλος), Τσιλούλης, Τζέκος, Μπιτέλης, Γκουγκούδης.