ΑΟ Χανιά-Αιγινιακός 2-0 (HL)

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά από τα πρώτα λεπτά, έπιασαν… απ’ τον λαιμό τους αντιπάλους, αλλά στο πρώτο 45λεπτο δεν κατάφεραν να βρουν δίχτυα. Ευκαιρίες είχαν, όπως αυτές του Πάγκαλου στο 7’ και στο 10’ και αυτές των Κοσταντίνοφ στο 11’ και Μαραγκουδάκη στο 41’, ωστόσο το γκολ δεν ήρθε και οι δύο ομάδες πήγαν ισόπαλες χωρίς τέρματα στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα.

Στην επανάληψη, όμως, οι φιλοξενούμενοι δεν ήταν το ίδιο τυχεροί. Το 1-0 ήρθε σχετικά γρήγορα (50ο λεπτό) με τον κορυφαίο του ΑΟΧ στο ματς, Ανδρέα Βασιλόγιαννη να «σερβίρει» στον Παγώνη, ο οποίος μέσα απ’ την περιοχή νίκησε τον Τόλιο, ενώ δέκα λεπτά μετά (65’) ο Βασιλόγιαννης είχε δοκάρι σε σουτ που πρώτα απέκρουσε ο γκολκίπερ του Αιγινιακού.

Νέα ευκαιρία (η μεγαλύτερη του ματς) στο 67’ με τον Μαραγκουδάκη, με τους φιλοξενούμενους να αντιμετωπίζουν πολλά προβλήματα στα μετόπισθεν και να δέχονται το… τελειωτικό χτύπημα στο 81’ από τον Πάγκαλο.

ΑΟ ΧΑΝΙΑ (Μουράτ Σεροπιάν): Θεοδωρόπουλος, Χατζηησαΐας, Μανωλάς, Πιθαρούλης, Παγώνης, Γκούμας, Βασιλόγιαννης (85′ Λουκίνας), Κοσταντίνοφ (68′ Τσάτσος), Πότσι, Πάγκαλος, Μαραγκουδάκης (90′ Βαλλιάνος)

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Κώστας Νικολαΐδης): Τόλιος, Κωνσταντινίδης, Δήμου, Γεωργίου, Καρλάο, Λαζαρίδης, Μπελόν, Πέντα (88′ Λιόλιος), Χατζής (38′ Ζούρκος), Γκέσιος, Δεμηρτζόγλου (60′ Μανζάνο)

Με την ενέργεια να ξεχειλίζει ο Αθλητικός Όμιλος Χανιά νίκησε εύκολα τον Αιγινιακό με 2-0 με γκολ των Παγώνη και Πάγκαλου.