Α’ ΕΠΣΧ: Έμειναν στο ‘Χ’ Ίκαρος Μουρνιών και Ιδομενέας

Σε ένα παιχνίδι με πολλές ευκαιρίες, δύο δοκάρια και ένα γκολ για κάθε ομάδα, Ίκαρος και Ιδομενέας μοιράστηκαν από ένα βαθμό για την 2η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΧ. Οι δύο ομάδες απείλησαν η μία την άλλη όμως τα γκολ που έκριναν την αναμέτρηση σημειώθηκαν στο 76′ και στο 85ο λεπτό της αναμέτρησης. Στο α’ μέρος οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να προηγηθούν με το δοκάρι του Λέττα ενώ και ο Ιδομενέας είχε δοκάρι στην επανάληψη. Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι ειδικά στο πρώτο 45λεπτο δημιούργησαν κλασικές ευκαιρίες χωρίς όμως να καταφέρουν να τις μετουσιώσουν σε γκολ. Το 0-1 ήρθε στο 76′ με τον Θεοδωράκη ενώ την ισοφάριση έκανε ο Χριστόπουλος στο 85ο λεπτό.
ΙΚΑΡΟΣ ΜΟΥΡΝΙΩΝ: Τραχαλάκης, Αργυρίου, Κρασάκης, Μανετάκης, Δαμανάκης, Ροδοπανάκης (60′ λ.τρ. Μπασκούλης), Βογιατζής, Ορφανουδάκης (67′ Τσαγκαράκης), Λέττας (70′ Στραταριδάκης), Χριστοπουλος, Μεγαλακάκης Μ.