Α’ ΕΠΣΧ: Εξάρα οι Βουκολιές στον Αστέρα Μανωλιόπουλου!

Mε σοβαρά προβλήματα ο Αστέρας Μανωλιόπουλου υποδέχθηκε τον ισοπεδωτικό Άρη Βουκολιών ο οποίος τον.. »φιλοδώρησε» με έξι γκολ και πήρε μια εύκολη νίκη. Η ομάδα του Παντελή Μαυρεδάκη βρέθηκε πολύ νωρίς πίσω σκορ αφού στο 10ο λεπτό το ματς ήταν ήδη 0-3! Ο Καβρουλάκης ήταν ο πρωταγωνιστής του παιχνιδιού καθώς σημείωσε χατ-τρικ και με το καλημέρα μόλις στο 2ο λεπτό έκανε το 0-1. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης έγραψε το 0-2 και στο 10′ ο Μιχάλης Περράκης ο οποίος αγωνίστηκε μετά από ένα μήνα αποχής λόγω τραυματισμού, ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 0-3. Το 0-4 ήρθε από τα πόδια του Καβρουλάκη και το 0-5 από τον Ντούμπι. Το τελικό 0-6 διαμόρφωσε ο Χατζημαρινάκης στο 85ο λεπτό. Ακόμα, ο Αστέρας είχε δύο δοκάρια με τους Μαυρεδάκη και Ροκάκη.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΝΩΛΙΟΠΟΥΛΟΥ: Φραγκούλης (17′ Τερεζάκης), Λεβεντέλης, Κουκουτσάκης, Σκουμπάκης (15′ λ.τρ. Παπάς), Τσιριβάκος, Μαυρομάτης, Παπούλιας (50′ Μαυρεδάκης), Ροκάκης, Κόσεκ, Μαρκοδούνας, Κανσής