Α’ ΕΠΣΧ: Πανηγύρισαν την πρώτη νίκη τους τα Ροδωπού!

Την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισαν στην 3η αγωνιστική τα Ροδωπού καθώς κατάφεραν να πάρουν σπουδαίο διπλό με 1-2 στη Μοναχή Ελιά από τον Παγχανιακό. Η ομάδα του Γιάννη Κελαιδή προηγήθηκε με 0-2 ενώ ο Παγχανιακός το μόνο που μπόρεσε να κάνει ήταν να μειώσει σε 1-2 στο 80′ με τον Ένο έπειτα από σέντρα του Κουράτορα. Το 0-1 έκανε ο Κωστόπουλος στο 35ο λεπτό με όμορφο ψιλοκρεμαστό σουτ και το 0-2 έγραψε ο Ρουστέμι έπειτα από κόρνερ στο 55′. Μάλιστα, ο τεχνικός των γηπεδούχων Γιώργος Λιανιδάκης, βλεποντας την ομάδα του να χάνει πέρασε στο παιχνίδι στο 60ο λεπτό όμως ο Παγχανιακός εν τέλει δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό από το παιχνίδι.
ΠΑΓΧΑΝΙΑΚΟΣ: Κουντής, Δροσινός (80′ Ποντικάκης), Σκεπασιανός, Φραγκιεδάκης, Τσαλίκης, Κόσεκ, Φαντάκης, Τρυπαλιτάκης (60′ Λιανιδάκης), Κουράτορας, Χρυσός
ΡΟΔΩΠΟΥ: Κοκκινάκης, Βασίλιεφ, Μαρινάκης, Καρεφυλάκης, Κωστόπουλος (65′ Μαριανάκης), Καλογεράκης, Ρουστέμι (60 Καρατζάς), Μαναρώλης (88′ Άλλα), Παπαδημητρίου, Αράπι, Περουλάκης