Α’ ΕΠΣΧ: Σούπερ ο Μινώταυρος 3-0 τον Πανακρωτηριακό!

Νικητής στο μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής ήταν ο Μινώταυρος, όπου επικράτησε επί του Πανακρωτηριακού με 3-0 και είναι πλέον μόνος μόνος πρώτος στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του α’ ομίλου της Α’ ΕΠΣΧ.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο για τις δύο ομάδες όμως στο β’ ημίχρονο οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο και μάλιστα αν οι ποδοσφαιριστές του Μινωταύρου ήταν πιο εύστοχοι το σκορ θα μπορούσε να είναι και ευρύτερο. Ο Πανακρωτηριακός προσπάθησε να κάνει κάτι καλό όμως ο Μινώταυρος ήταν πολύ καλά διαβασμένος και δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στην ομάδα του Βασίλη Παπαδάκη.

Σκόρερ για τους γηπεδούχους χρίστηκαν οι Νταγκουνάκης (40’), Καλέλληςς (47’) και Δημούσης (80’).

ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ: Αρχοντάκης, Γκούντελος, Καλλέλης, ΠΑτεράκης, Στρατουδάκης (38′ Κιτράκης), Περαθωράκης, Δημούσης, Καλαιτζάκης, Νταγκουνάκης, Κελαιδής

ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ: Γύπαρης, Μιχαήλ, Αδαμόπουλος, Παντελακάκης, Μποχώνης, Μπικάκης, Πλατώνης, Λυχνάκης (65′ Καλλέργης), Μπαδιεριτάκης, Γιανολάρης, Πενταράκης

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΓΚΟΛ

1′ Σουτ του Καλλέλη  μέσα από την περιοχή, ο Γύπαρης έδιωξε με τα πόδια

15′ Εκτέλεση φάουλ Μποχώνη από θέση δεξί χαφ, ο Αρχοντάκης έδιωξε με δυσκολία

16′ Μπαλιά στην περιοχή με στόχο τον Καλλέλη, ο Γύπαρης βγήκε και πρόλαβε με το κεφάλι

22′ Σουτ του Μπαδιεριτάκη από αριστερά μέσα στην περιοχή, οι αμυντικοί έδιωξαν

23′ Σουτ του Πενταράκη η μπάλα λίγο άουτ!

25′ Εκτέλεση φάουλ του Γιαννολάρη η μπάλα »έγλειψε» το οριζόντιο και πέρασε άουτ!

27′ Mεγάλη ευκαιρία για το Μινώταυρο με το Δημούση, ο βρήκε το Γύπαρη εκτός θέσης όμως έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ σε κενή εστία!

27′ Ο Πανακρωτηριακός απαντάει με ένα σουτ στην κίνηση του Μπαδιεριτάκη όμως η μπάλα πέρασε άουτ!

32′ Τεράστια ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους με το Μπαδιεριτάκη να κερδίζει τη μπάλα με το  κεφάλι μέσα στην περιοχή και να πασάρει στο Λυχνάκη, εκείνος σούταρε από κοντά προ του Αρχοντάκη όμως ο Κελαιδής έδιωξε πάνω στη γραμμή!

33′ Aπευθείας εκτέλεση φάουλ του Μποχώνη από δεξιά, ο Αρχοντάκης μάζεψε!

40′ ΓΚΟΛ! Κόρνερ για το Μινώταυρο από τον Καλλέλη ο Νταγκουνάκης με το κεφάλι γράφει το 1-0!

47′ ΓΚΟΛ! Σέντρα του Περαθωράκη, ο Καλλέλης περασε το Γύπαρη και πλάσαρε σε κενή εστία για το 2-0

48′ Σουτ του Μποχώνη έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ από τη συμβολή των δοκών

Έναρξη β’ μέρους

55′ Εκτέλεση φάουλ του Καλλέλη, κεφαλιά του Κελαιδή, η μπάλα πέρασε κόρνερ από τους αμυντικούς του Πανακρωτηριακού

57′ Παράλληλη σέντρα του Καλαιτζάκη, ο Αδαμόπουλος κόβει σωτήρια

70′ Κόρνερ από το Μποχώνη, κεφαλιά του Αδαμόπουλου μπλόκαρε ο πορτιέρο του Μινωταύρου

73′ Κούρσα του Δημούση από αριστερά, με παράλληλη μπαλιά προσπάθησε να βρει τον Νταγκουνάκη όμως η μπάλα πέρασε από όλους και κατέληξε άουτ

75′ Παράλληλη πάσα του Μποχώνη από το σημείο του κόρνερ με αποδέκτη το Μπαδιεριτάκη, εκείνος δε βρήκε καλά τη μπάλα και την έστειλε έξω

80′ ΓΚΟΛ! Κόρνερ από τον Καλλέλη, ο Δημούσης με το κεφάλι ανεβάζει το δείκτη του σκορ σε 3-0

82′ Πλασέ του Μυριδάκη που βρέθηλε μόνος στην περιοχή, η μπάλα χτύπησε στο Γύπαρη και πέρασε έξω

87′ Σουτ του Μυριδάκη από αριστερά, η μπάλα πέρασε από το Γύπαρη και έφυγε άουτ!

88′ Βολίδα του Παντελακάκη, η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια

89′ Γκολ με τον Γκούντελο για τους γηπεδούχους ο επόπτης το ακύρωσε ως οφ-σάιντ