Α.Ο.Χανιά: Ήττα απο τον Αγ. Νικόλαο 2-1

Την ήττα γνώρισε ο Αθλητικός Όμιλος Χανιά απο τον Άγιο Νικόλαο σε φιλικό που έγινε το απόγευμα της Τετάρτης, η ομάδα του Μουράτ Σεροπιάν προηγήθηκε με τον Πάγκαλο στο 21′ με σουτ όμως οι τυπικά γηπεδούχοι ανέτρεψαν την κατάσταση και με γκολ στο 69′ του Σταυρακάκη και στο 82′ του Γρ. Κοκολάκη πήραν την νίκη

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ

15′ Ο Ζαντριάς σούταρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Μπρόκος απέκρουσε

16′ Σέντρα του Παγώνη από τα δεξιά, ο Πάγκαλος πιάνει την κεφαλιά η οποία καταλήγει άουτ

18′ Σουτ του Γρ. Κοκολάκη, ο Θεοδωρόπουλος μαζεύει

20′ Δοκάρι μετά απο πλασέ  του Ζαντριά για τον Α.Ο.Χ.

21′ ΓΚΟΛ Ο ΑΟΧανιά βρίσκεται μπροστά στο σκορ με σουτ του Πάγκαλου από τα δεξιά (0-1)

33′ Σέντρα του Γκέκα από τα δεξιά, ο Πηγιάκης γίνεται αποδέκτης και στρώνει στον Χρηστάκη ο οποίος επιχειρεί σουτ που καταλήγει άουτ.

42′ Σουτ του Βαλιανού από αριστερά, άουτ

57′ Ο Πηγιάκης επιχείρησε σουτ, η μπάλα κόντραρε στους αμυντικούς και ο Σταυρακάκης έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ

66′ Σέντρα του Ταταράκη, προβολή του Μποτωνάκη η μπάλα καταλήγει λίγο άουτ

69′ ΓΚΟΛ Ο ΑΟΑΝ ισοφαρίζει με το Σταυρακάκη. Ο Γρ. Κοκολάκης εκτελεί κόρνερ, ο Χατζιάι πιάνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι και ο Σταυρακάκης από κοντά γράφει το 1-1!

82′ ΓΚΟΛ Σέντρα του Χρ. Φαγά, οι αμυντικοί διώχνουν, ο Γρ. Κοκολάκης γίνεται αποδέκτης της μπάλας και με μονοκόμματ σουτ βάζει τον ΑΟΑΝ σε θέση οδηγού (2-1)

Τελικό 2-1

Οι συνθέσεις:

ΑΟΑΝ: Μπρόκος, Γκέγκας, Μουτάκης, Ιασωνίδης, Χρηστάκης, Καουκάκης, Κοκολάκης Γ., Μαυράκης, Λεπτοκαρύδης, Πηγιάκης, Καρνιάτης

Στο ημίχρονο πέρασαν μέσα στο ματς οι:  Κασωτάκης, Φαγάς Χ., Κωστάκης, Σταυρακάκης, Δέλιος, Χατζιάι, Δήμας, Τσανάι

ΑΟΧανιά: Θεοδωρόπουλος, Κορτσινίδης, Βαλλιάνος, Πυθαρούλης, Παπατζίκος, Τσατσαρής, Πάγκαλος, Πότσι, Ζαντριάς, Τσάτσος, Παγώνης

Στο 46′ πέρασαν στο παιχνίδι και οι: Μποτωνάκης, Γωνιωτάκης, Καμπλιώνης, Λουκίνας, Ταταράκης, Ζντράβγκοβιτς