»Εξάσφαιρο» το Μανωλιόπουλο στην πρεμιέρα

Με… όρεξη ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους στην πρεμιέρα του ομίλου παραμονής οι ποδοσφαιριστές του Αστέρα Μανωλιόπουλου που »φιλοδώρησαν» με έξι γκολ την Παλαιόχωρα στο μεταξύ τους παιχνίδι. Στο 22ο λεπτό ο Μαρκοδούνας κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο ίδιος και έγραψε το 1-0 για τον Αστέρα ενώ το 27′ ο Ροκάκης με πλασέ ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 2-0. Στο 32′ ο Κουλούρης μείωσε σε 2-1 για την Παλαιόχωρα ενώ στο 38ο λεπτό έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του τερματοφύλακα Ψαράκη, για πέναλτι στο οποίο υπέπεσε πάνω στον Παπούλια. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μαρκοδούνας που έγραψε το 3-1 και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Κανσής χρίστηκε σκόρερ κάνοντας το 4-1. Το σκορ ημιχρόνου ήταν 5-1 αφού το πλασέ του Ροκάκη στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου βρήκε δίχτυα. Στο 65′ ο Ροκάκης σκόραρε για τρίτη φορά κάνοντας χατ-τρικ ενώ στο 80′ ο Κουλούρης μείωσε εκ νέου σε 6-2 το οποίο έμελλε και το τελικό σκορ. Στο 78′ αποβλήθηκε για την Παλαιόχωρα και ο Μαρκάκης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΝ: Φραγκούλης (46′ Τερεζάκης), Κατσαρός, Λεβεντέλης, Παπούλιας, Κουκουτσάκης, Κορονιωτάκης, Τσιριβάκος, Κόσεκ (55′ Μαυρεδάκης), Μαρκοδούνας, Κανσής (70′ Δασκαλάκης Β.), Ροκάκης