Η κλήρωση της Football League

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του πρωταθλήματος της FootballLeagueτο απόγευμα της Τρίτης στο Ξενοδοχείο «ΤΙΤΑΝΙΑ». Το πρωτάθλημα θα διεξαχθεί σε δυο ομίλους των 13 ομάδων μετά την αποχώρηση της Δόξας Δ.  και του Άρη κατά σειρά.

Το παρών από πλευράς Αθλητικού Ομίλου Χανιά έδωσε ο Νίκος Κατσιγιάννης.

Υπενθυμίζεται ότι οι ε πρώτοι κάθε ομίλου θα αγωνιστούν σε ένα νέο πρωτάθλημα για να προκύψουν οι δυο πρώτοι που θα πάρουν το εισιτήριο για την SuperLeague. Στην συνέχεια θα υποβιβαστούν έξι ομάδες, οι τρεις τελευταίες απευθείας και οι επόμενες τρεις από κάθε όμιλο θα κάνουν.  Ουσιαστικά θα γίνουν δυο πρωταθλήματα καθώς θα είναι ανά όμιλο με τις ομάδες που θα έχουν τερματίσει από την 5η μέχρι και την 10η θέση.

Εμβόλιμη αγωνιστική δεν υπάρχει στο πρόγραμμα του πρώτου γύρου ο οποίος τελειώνει στις 21 Δεκεμβρίου. Επίσης κλειδάριθμο εκτός του ΑΟ Χανιά καθώς παίζει ο Πλατανιάς εντός πρώτη αγωνιστική πήρε και η Καλλιθέα.

Το πρόγραμμα

1η αγωνιστική (28/09) – 14η (04/01)

Ηρακλής Ψαχνών – Καλλιθέα

Άλιμος – Πανηλειακός

Επισκοπή – Αχαρναϊκός

Παναιγιάλειος – ΑΕΚ

Ερμιονίδα – ΑΟ Χανιά

Απόλλων Σμύρνης – Φωστήρας

Ρεπό: Παναχαϊκή

2η αγωνιστική (05/10) – 15η (11/01)

Παναχαϊκή – Ηρακλής Ψαχνών

Καλλιθέα – Άλιμος

Πανηλειακός – Παναιγιάλειος

Αχαρναϊκός – Ερμιονίδα

ΑΕΚ – Απόλλων Σμύρνης

ΑΟ Χανιά – Φωστήρας

Ρεπό:  Επισκοπή

3η αγωνιστική (12/10) – 16η (18/01)

Ηρακλής Ψαχνών – Άλιμος

Επισκοπή – Παναχαϊκή

Παναιγιάλειος – Καλλιθέα

Απόλλων Σμύρνης – Πανηλειακός

Φωστήρας – Αχαρναϊκός

ΑΟ Χανιά – ΑΕΚ

Ρεπό: Ερμιονίδα

4η αγωνιστική (19/10) – 17η (25/01)

Επισκοπή – Ηρακλής Ψαχνών

Άλιμος – Παναιγιάλειος

Παναχαϊκή – Ερμιονίδα

Καλλιθέα – Απόλλων Σμύρνης

Πανηλειακός – ΑΟ Χανιά

Αχαρναϊκός – ΑΕΚ

Ρεπό: Φωστήρας

5η αγωνιστική (26/10) – 18η (01/02)

Ηρακλής Ψαχνών – Παναιγιάλειος

Ερμιονίδα – Επισκοπή

Απόλλων Σμύρνης – Άλιμος

Φωστήρας – Παναχαϊκή

ΑΟ Χανιά – Καλλιθέα

Αχαρναϊκός – Πανηλειακός

Ρεπό: ΑΕΚ

6η αγωνιστική (02/11) – 19η (08/02)

Ερμιονίδα – Ηρακλής Ψαχνών

Παναιγιάλειος – Απόλλων Σμύρνης

Επισκοπή – Φωστήρας

Άλιμος – ΑΟ Χανιά

Παναχαϊκή – ΑΕΚ

Καλλιθέα – Αχαρναϊκός

Ρεπό: Πανηλειακός

7η αγωνιστική (9/11) – 20ή (15/02)

Ηρακλής Ψαχνών – Απόλλων Σμύρνης

Φωστήρας – Ερμιονίδα

ΑΟ Χανιά – Παναιγιάλειος

ΑΕΚ – Επισκοπή

Αχαρναϊκός – Άλιμος

Πανηλειακός – Παναχαϊκή

Ρεπό: Καλλιθέα

8η αγωνιστική (16/11) – 21η (22/02)

Φωστήρας  -Ηρακλής Ψαχνών

Απόλλων Σμύρνης – ΑΟ Χανιά

Ερμιονίδα – ΑΕΚ

Παναιγιάλειος – Αχαρναϊκός

Επισκοπή – Πανηλειακός

Παναχαϊκή – Καλλιθέα

Ρεπό: Άλιμος

9η αγωνιστική (23/11) – 22η (01/03)

Ηρακλής Ψαχνών – ΑΟ Χανιά

ΑΕΚ – Φωστήρας

Αχαρναϊκός – Απόλλων Σμύρνης

Πανηλειακός – Ερμιονίδα

Καλλιθέα – Επισκοπή

Άλιμος – Παναχαϊκή

Ρεπό: Παναιγιάλειος

10η αγωνιστική (03/12) – 23η (08/03)

ΑΕΚ – Ηρακλής Ψαχνών

ΑΟ Χανιά – Αχαρναϊκός

Φωστήρας – Πανηλειακός

Ερμιονίδα – Καλλιθέα

Παναιγιάλειος – Παναχαϊκή

Επισκοπή – Άλιμος

Ρεπό: Απόλλων Σμύρνης

11η αγωνιστική (07/12) – 24η (15/03)

Ηρακλής Ψαχνών – Αχαρναϊκός

Πανηλειακός – ΑΕΚ

Καλλιθέα – Φωστήρας

Παναχαϊκή – Απόλλων Σμύρνης

Άλιμος – Ερμιονίδα

Παναιγιάλειος – Επισκοπή

Ρεπό: ΑΟ Χανιά

12η αγωνιστική (14/12) – 25η (22/03)

Πανηλειακός – Ηρακλής Ψαχνών

ΑΕΚ – Καλλιθέα

ΑΟ Χανιά – Παναχαϊκή

Φωστήρας – Άλιμος

Απόλλων Σμύρνης – Επισκοπή

Ερμιονίδα – Παναιγιάλειος

Ρεπό: Αχαρναϊκός

13η αγωνιστική (21/12) – 26η (29/03)

Καλλιθέα – Πανηλειακός

Παναχαϊκή – Αχαρναϊκός

Άλιμος – ΑΕΚ

Επισκοπή – ΑΟ Χανιά

Παναιγιάλειος – Φωστήρας

Απόλλων Σμύρνης – Ερμιονίδα

Ρεπό: Ηρακλής Ψαχνών

Τα Play-offκαι τα Playoutξεκινάνε 5 Απριλίου και ολοκληρώνονται στις 7 Ιουνίου

Αναλυτικά οι ημερομηνίες

1η αγωνιστική: 5 Απριλίου

2η αγωνιστική: 15 Απριλίου

3η αγωνιστική: 19 Απριλίου

4η αγωνιστική: 26 Απριλίου

5η αγωνιστική: 3 Μαΐου

6η αγωνιστική: 10 Μαΐου

7η αγωνιστική: 17 Μαΐου

8η αγωνιστική: 24 Μαΐου

9η αγωνιστική: 31 Μαΐου

10η αγωνιστική: 7 Ιουνίου