Η κλήρωση του κυπέλλου για Πλατανιά-ΑΟΧ

Τον Λεβαδειακό τον Εθνικό Σ. και τον Ηρακλή θα αντιμετωπίσει ο Πλατανιάς σε μια βατή κλήρωση για την ομάδα του Γιάννη Χριστόπουλου. Από την άλλη τον Παναθηναϊκό τον Παναιτωλικό και τον Ολυμπιακό Β. ο Αθλητικός Όμιλος Χανιά.

Ο Πλατανιάς θα αντιμετωπίσει τον Εθνικό την πρώτη αγωνιστική εντός τον Λεβαδειακό εκτός και τον Ηρακλή εντός.

Τα Χανιά τον Παναιτωλικό εκτός τον Παναθηναϊκό εντός και τον Ολυμπιακό Β. εντός.

Με διαφωνίες από πλευράς κυρίως Αλέξη Κούγια (που μίλησε εκ μέρους και άλλων παραγόντων) για τον τρόπο διεξαγωγής του κυπέλλου ξεκίνησε η διαδικασία της κλήρωσης. Ο κ. Αλέξης Κούγιας ζήτησε πέντε λεπτά για να γίνουν τοποθετήσεις κάτι που δεν έγινε δεκτό. Φυσικά όλα αυτά έγιναν μια ανάμνηση όταν κληρώθηκε ο Ολυμπιακός στον όμιλο της Παναχαϊκής, υπήρξαν και τα σχετικά πειράγματα προς τον Αλέξη Κούγια.

Οι όμιλοι του κυπέλλου

1ος όμιλος

1. Ολυμπιακός

2. Πανιώνιος

3. Φωστήρας

4. Παναχαϊκή

1η αγωνιστική Πανιώνιος – Φωστήρας

Παναχαϊκή – Ολυμπιακός

2η αγωνιστική Ολυμπιακός – Πανιώνιος

Φωστήρας – Παναχαϊκή

3η αγωνιστική Φωστήρας – Ολυμπιακός

Πανιώνιος – Παναχαϊκή

2ος όμιλος

1. ΠΑΟΚ

2. ΠΑΣ Γιάννινα

3. Κέρκυρα

4. Απόλλων 1926

1η αγωνιστική ΠΑΣ Γιάννινα – Κέρκυρα

Απόλλων 1926 – ΠΑΟΚ

2η αγωνιστική ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Γιάννινα

Κέρκυρα – Απόλλων 1926

3η αγωνιστική Κέρκυρα – ΠΑΟΚ

ΠΑΣ Γιάννινα – Απόλλων 1926

3ος όμιλος

1. ΟΦΗ

2. Skoda Ξάνθη

3. Νίκη Βόλου

4. Ζάκυνθος

1η αγωνιστική Skoda Ξάνθη – Νίκη Βόλου

Ζάκυνθος – ΟΦΗ

2η αγωνιστική ΟΦΗ – Skoda Ξάνθη

Νίκη Βόλου – Ζάκυνθος

3η αγωνιστική Νίκη Βόλου – ΟΦΗ

Skoda Ξάνθη – Ζάκυνθος

4ος όμιλος

1. Λεβαδειακός

2. Πλατανιάς

3. Εθνικός Σερρών

4. Ηρακλής

1η αγωνιστική
Πλατανιάς – Εθνικός Σερρών
Ηρακλής – Λεβαδειακός

2η αγωνιστική
Λεβαδειακός – Πλατανιάς
Εθνικός Σερρών – Ηρακλής

3η αγωνιστική Εθνικός Σερρών – Λεβαδειακός

Πλατανιάς – Ηρακλής

5ος όμιλος

1. Ατρόμητος

2. Πανθρακικός

3. ΑΕΚ

4. Ηρακλής Ψαχνών

1η αγωνιστική Πανθρακικός – ΑΕΚ

Ηρακλής Ψαχνών – Ατρόμητος

2η αγωνιστική Ατρόμητος – Πανθρακικός

ΑΕΚ – Ηρακλής Ψαχνών

3η αγωνιστική ΑΕΚ – Ατρόμητος

Πανθρακικός – Ηρακλής Ψαχνών

6ος όμιλος

1. Εργοτέλης

2. Βέροια

3. Ερμιονίδα

4. Απόλλων Σμύρνης

1η αγωνιστική Βέροια – Ερμιονίδα

Απόλλων Σμύρνης – Εργοτέλης

2η αγωνιστική Εργοτέλης – Βέροια

Ερμιονίδα – Απόλλων Σμύρνης

3η αγωνιστική Ερμιονίδα – Εργοτέλης

Βέροια – Απόλλων Σμύρνης

7ος όμιλος

1. Αστέρας Τρίπολης

2. ΑΕΛ Καλλονής

3. Τύρναβος

4. Αιγινιακός

1η αγωνιστική ΑΕΛ Καλλονής – Τύρναβος

Αιγινιακός – Αστέρας Τρίπολης

2η αγωνιστική Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΛ Καλλονής

Τύρναβος – Αιγινιακός

3η αγωνιστική Τύρναβος – Αστέρας Τρίπολης

ΑΕΛ Καλλονής – Αιγινιακός

8ος όμιλος

1. Παναθηναϊκός

2. Παναιτωλικός

3. ΑΟ Χανιά

4. Ολυμπιακός Βόλου

1η αγωνιστική
Παναιτωλικός – ΑΟ Χανιά
Ολυμπιακός Βόλου – Παναθηναϊκός

2η αγωνιστική Παναθηναϊκός – Παναιτωλικός

ΑΟ Χανιά – Ολυμπιακός Βόλου

3η αγωνιστική
ΑΟ Χανιά – Παναθηναϊκός
Παναιτωλικός – Ολυμπιακός Βόλου

Τα γκρουπ δυναμικότητας:

Α’ γκρουπ

Ολυμπιακός

ΠΑΟΚ

Ατρόμητος

Παναθηναϊκός

Αστέρας Τρίπολης

ΟΦΗ

Εργοτέλης

Λεβαδειακός

Β’ γκρουπ

Παναιτωλικός

Πανθρακικός

ΠΑΣ Γιάννινα

Καλλονή

Πανιώνιος

Πλατανιάς

Βέροια

Ξάνθη

Γ’ γκρουπ

Κέρκυρα

Νίκη Βόλου

Οι υπόλοιπες έξι ομάδες θα είναι από τη Β’ Εθνική και θα κληρωθούν.

Δ’ γκρουπ

Άλλες οκτώ ομάδες από τη Β’ Εθνική, οι οποίες θα κληρωθούν.

1ος όμιλος Παναχαϊκη

2ος όμιλος Απόλλων 1926

3ος όμιλος Ζάκυνθος

4ος όμιλος Ηρακλής

5ος όμιλος Ηρακλής Ψαχνών

6ος όμιλος Απόλλων Σμ.

7ος όμιλος Αιγινιακός

8ος όμιλος Ολυμπιακός Β.

Video ΑΟ Χανιά Video Video