Η πρώτη νίκη 1-0 τον Κρουσώνα ο ΑΟΧ (VIDEO)

Την πρώτη του νίκη πέτυχε ο Αθλητικός Όμιλος Χανιά μετά από τέσσερις ισοπαλίες στα προηγούμενα φιλικά. Για να γίνει πάντως αυτό χρειάστηκε να φτάσουμε στις καθυστερήσεις με τον Καραλή να ελίσσεται ωραία και να κερδίζει το πέναλτι για το οποίο διαμαρτυρήθηκαν έντονα οι γηπεδούχοι. Ο Καραλής από την άσπρη βούλα δεν αστόχησε για το τελικό 1-0.

Αν και με πολλές αλλαγές ο ΑΟΧ έκανε ευκαιρίες όμως έπεσε σε ένα πολύ καλό Κόλλια που ειδικά σε ένα φάουλ του Νύκταρη απογειώθηκε στο “γάμα” για να μπλοκάρει μάλιστα την μπάλα. Το παιχνίδι μπορεί να ήταν φιλικού χαρακτήρα όμως ο Κρουσώνας έδειξε ένα αρκετά καλό πρόσωπο την ίδια ώρα που ο Σούλης Παπαδόπουλος δοκίμασε πρόσωπα ενώ έδωσε και αρκετό χρόνο συμμετοχής καθώς το πρώτο ματς του κυπέλλου πλησιάζει. Πιο συγκεκριμένα ορίστηκε για την Πέμπτη 28 Αυγούστου 20:00 στα Περιβόλια.

Δείτε ένα πλούσιο φωτορεπορτάζ από το ματς ΕΔΩ

Το φιλμ του αγώνα

2’ Σουτ από τον Καραγιάννη η μπάλα λίγο άουτ

6’ Σουτ από τον Μαρτσάκη άουτ.

11’ ο Τριανταφύλλου με σουτ απείλησε την εστία του Μαρκαντωνάκη χωρίς όμως κάτι το ιδιαίτερο.

18’ Κόρνερ από τον Καραγιάννη κεφαλιά του Οικονομόπουλου μπλόκαρε ο Κόλλιας.

34’ Σέντρα από τον Μαρτσάκη από αριστερά κεφαλιά Ευαγγέλου η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

41’ Ο Μαρτσάκης σούταρε ξανά όμως ο Κόλλιας μπλόκαρε.

48’ Ο Οικονομόπουλος σούταρε ο Κόλλιας ξανά μπλόκαρε

49’ Εκτέλεση φάουλ από τον Τριανταφύλλου η μπάλα στο τείχος και στην συνέχεια το σουτ του Φουκαράκη άουτ.

53’ Εκτέλεση φάουλ από τον Νύκταρη με δυσκολία σε κόρνερ

54’ Από το κόρνερ ο Γκούμας κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι προ του Ανδρέου πρόλαβε ο Κόλιας.

56’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ εντυπωσιακό μπλοκάρισμα στο ‘’Γάμα’’ από τον Κόλλια.

64’ βαθιά μπαλιά με στόχο τον Καραλή που δεν πιάνει την κεφαλιά όπως θα ήθελε

69’ Εξαιρετική μπαλιά του Οικονομόπουλου ο Γουέλκαμ σουτάρει από θέση μέσα δεξιά η μπάλα λίγο άουτ, σε αυτή την φάση υπήρξαν διαμαρτυρίες καθώς ο Γουέλκαμ δέχτηκε κλωτσιά στον αριστερό του αστράγαλο ο οποίος πρήστηκε.

84’ Ο  Μαυρομμάτης έκανε πολύ ωραία μπαλιά ο Τριανταφύλλου σούταρε άουτ.

90’ Σέντρα από αριστερά του Εσσόνο ο Καμινιώτης μονοκόμματο σουτ άουτ.

90+3 ο Καραλής ελίχθηκε ωραία στα όρια της περιοχής και κέρδισε το πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος για το 1-0

ΑΟ Χανια(Σούλης Παπαδόπουλος): Μαρκαντωνάκης, Ταταράκης, Γκότοβος (76 λ.τ. Πάτας), Γκούμας, Εσσόνο, Σιλιγαρδάκης(46’ Καμινιώτης), Οικονομόπουλος, Καραγιάννης(46’ Νύκταρης) Ευαγγέλου(46’ Καραλής), Μαρτσάκης(46΄ Ανδρέου)  Γουέλκαμ(70’ λ.τ Μανωλάς)

ΠΑΟΚ (Μανώλης Παπαματθαιάκης): Κόλλιας, Μασέλης, Χαρίσης Γκαλίτσιος, Γεωργαντζιάς(60’ Φυσαράκης), Πουλάκης(46’ Γούλας), Τριανταφύλλου(88’ Βατσινάς) Μαυρομμάτης(91’ Σούρσος) Φουκαράκης(60’Σκουτέλης), Μπάτσι(74’ Καπετανάκης)Ταβλαδωράκης.