Θετικό αποτέλεσμα και από τα κορίτσια του ΑΟΧ (video)

Μετά το θετικό αποτέλεσμα τον ανδρών επί του Ηρακλή Ψαχνών (3-0) και η γυναικεία ομάδα του ΑΟΧ πήρε κάτι καλό απέναντι σε έναν δύσκολο αντίπαλο αν και προηγήθηκε δύο φορές.

Ισόπαλο 2-2 ήρθε το εντός έδρας ματς της γυναικείας ομάδας του ΑΟ Χανιά επί του Ατρόμητου στο πλαίσιο του εξ αναβολής αγώνα της 12ης αγωνιστικής της Α΄Εθνικής.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε 0-0. Η ομάδα του Μάνου Βεργανελάκη κατάφερε να ανοίξει το σκορ με την Μανωλίτση στο 66΄ μετά από φάση διάρκειας, ενώ δύο λεπτά αργότερα η Σαρρή έκανε τη σέντρα, με την μπάλα να χτυπάει στα πόδια της Τράγου και να καταλήγει στα δίχτυα της Σύρμης.

Ο Ατρόμητος απάντησε με την Παπαδοπούλου, η οποία «χτύπησε» δύο φορές και διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

ΑΟ Χανιά(Μάνος Βεργανελάκη): Γιακουμάκη, Γιαννούτσου, Πισσαδάκη, Δρακάκη(70’ Μοίρα) Μαραγκουδάκη, Ζντράβκοβιτς, Δημητριάδη(52’ Κατσιώτη), Σαρρή, Αγγελάκη, Μανωλίτση.

Ατρόμητος: Σύρμη, Πάκου, Τσιμπουκάκη, Τριβιζάκη, Μυλωνά, Τράγου, Ξιλαρδίστου, Πλύτα, Παπαδοπούλου, Κοντονύχη, Ζουμπουλάκη.

Επιμέλεια: Μαρσέλ Κατσάνι