Ισοπαλία 2-2 για Παλαιόχωρα και Ασπίδα!

Ισόπαλο 2-2 έληξε το παιχνίδι ανάμεσα σε Παλαιόχωρα και Ασπίδα με τους φιλοξενούμενους να δημιουργούν αρκετές ευκαιρίες να σκοράρουν όμως δεν κατάφεραν να τις μετουσιώσουν σε γκολ. Ωστόσο, η Παλαιόχωρα λίγο πριν τη λήξη του α’ μέρους έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του τερματοφύλακά της Γουνάκη όταν υπέπεσε σε πέναλτι πάνω στον Καλπάκη. Στο 40ο λεπτό ο Λειβαδίτης άνοιξε το σκορ για την Παλαιόχωρα ενώ στο 43′ ο Δασκαλάκης εκτέλεσε εύστοχα την εσχάτη των ποινών που κέρδισε ο Καλπάκης και ισοφάρισε σε 1-1. Στο 45ο λεπτό ο Λειβαδίτης κέρδισε πέναλτι το οποίο έκανε γκολ ο Κοντάκης (1-2) ενώ στο 50′ το σουτ του Καλπάκη βρήκε δίχτυα και έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 2-2. Αξίζει να σημειωθεί ότι η Ασπίδα έχασε ευκαιρία να πάρει τη νίκη στο 70′ όταν το σουτ του Μήτρου σταμάτησε στο δοκάρι.

ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ: Γουνάκης, Κοκολάκης, Σεληνιωτάκης, Θεοδωρακόπουλος, Κοντάκης, Καστρινάκης, Σημαντήρας, Μαρκάκης, Κουλούρης, Λειβαδίτης (48′ Μηνάς), Ροδιτάκης (78′ Μανουσάκης)