Κ17: Πλατανιάς-Αστέρας Τρίπολης 1-0

Μία ακόμα νίκη έκανε η ομάδα του Πλατανία με αντίπαλο τον Αστέρα Τρίπολης 1-0 με γκολ του Κοντρινάκη. Ο αγώνας δεν είχε πολλές φάσεις. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι έπειτα από σουτ των Παπαπέτρου και Γκρόσιου όμως η μπάλα πέρασε άουτ.

Ο Πλατανιάς ξύπνησε στο δεύτερο ημίχρονο και με την είσοδο του Κοντορινάκη. Ο Καζάκος από πλάγια θέση  θέση έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.Ο τερματοφύλακας του Αστέρα έδιωξε πολύ δύσκολα το απευθείας φάουλ του Κρασουδάκη.  Λίγα λεπτά αργότερα ο Κοντορινάκης εύγαλε κάθετη μπαλιά στον Στον Καζάκο ο οποίος από θέση τετ α τετ σούταρε άουτ.  Η Τρίπολη απείλησε μόνο μία φορά στο δεύτερο ημίχρονο και σε αυτήν ο Ευθυμάκης έκανε μια πολύ καλή απόκρουση κρατώντας το “μηδέν” στην εστία. Το γκολ για τους ερυθρόλευκους ήρθε στο 70′  η χρυσή αλλαγή του Πλατανιά όπως αποδείχτηκε έκανε το 1-0 κρεμώντας τον αντίπαλο γκολκίπερ από ωραία πάσα του Σεχού πίσω από το κέντρο του γηπέδου.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: Ευθυμάκης, Νικηφόρος, Στεφανίδης Νίκος(46′ Παναγιωτίδης), Σέχου, Κρασουδάκης, Κοκκινάκης, Βαρουξάκης(63′ Φωτεινός), Σκόυρτης Παπαδάκης(46′ Καζάκος), Μυλωνάκης(46′ Κοντορινάκης), Πλατινάκης(88′ Σκευοφύλαξ)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΣΙΠΟΛΗΣ:  Στεφανίδης, Ρούμπος, Παπαγγελής, Ζήσης, Γκίτζιας, Χάδιαρης, Παπαπέτρου, Κονίδας, Παπαγεωργίου, Συρεγγέλας, Γκρόσιος

Αλλαγές:  Στεργίου, Τσιώλης, Κυριακόπουλος, Καραμήτος, Τσέκος

* Η φωτογραφία είναι του Λευτέρη Αντωνακάκη.