Ματς με φάσεις, αλλά χωρίς γκολ

Η ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ ήρθε ισόπαλη 0-0 με τον ΠΟΑ στις Μουρνιές για την πρώτη αγωνιστική των μπαράζ ανόδου για τη Γ΄Εθνική, αν και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες για να πετύχουν γκολ.

Αρκετές φάσεις σημειώθηκαν στο ματς, αλλά καμία από τις δύο δεν ήταν αποτελεσματική στην τελική προσπάθεια και έτσι στην εκκίνηση των μπαράζ μοιράστηκαν έναν βαθμό.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας, ο Άρης Ρεθύμνου με τον ΟΦ Ιεράπετρας ήρθαν 0-0 και έτσι όλες οι ομάδες έχουν έναν βαθμό.

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ (aeek-inka.gr)

1′ – Έναρξη αγώνα

6′ – Πρώτη καλή φάση για την ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ με τον Κελέση, με τους παίκτες του ΠΟΑ να προλαβαίνουν σε κόρνερ

8′ – Φάση με το Βεστάκη για την ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ, αλλά το πλασέ πολύ χαλαρό

13′ – Πρώτο σουτ για τον ΠΟΑ από τον Τριανταφύλλου, ψηλά από την εστία του Βλαχάκη

20′ – Φάουλ από αριστερά με τον Τριανταφύλλου για τον ΠΟΑ, δεν ανησυχεί το Βλαχάκη

23′ – Προσπάθεια από αριστερά για τον ΠΟΑ με το Φραγκιαδάκη, μπλοκάρει ο Βλαχάκης

30′ – Φάουλ σε επικίνδυνη θέση για τον ΠΟΑ, τη στέλνει άουτ ο Τριανταφύλλου

36′ – Ευκαιρία για την ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ, αλλά το πλασέ του Ντεντάκη περνάει άουτ

39′ – Η μεγαλύτερη ευκαιρία μέχρι στιγμής στο ματς. Ατομική προσπάθεια του Βρετού Ν., έδιωξε με υπερένταση το σουτ ο Βλαχάκης

41′ – Σουτ από το Ρουμπάκη για τον ΠΟΑ, περνάει άουτ

43′ – Κίτρινη κάρτα στο Χατζηανδρέου του ΠΟΑ για σκληρό μαρκάρισμα στο Ντεντάκη

44′ – Κίτρινη κάρτα στο Σηφάκη για σκληρό μαρκάρισμα

45′ – Λήξη α’ ημιχρόνου

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

46′ – Έναρξη αγώνα

51′ – Κεφαλιά του Τριανταφύλλου, δεν ανησυχεί ο Βλαχάκης

52′ – Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ. Το σουτ του Βεστάκη περνάει σύριζα από το δοκάρι του Χατζημηνά και καταλήγει κόρνερ

55′ – Αλλαγή για την ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ. Στη θέση του Σάμπα ο Γαλανίδης

56′ – Νέα ευκαιρία για την ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ. Ο Βεστάκης δεν πλασάρει σε πρώτο χρόνο, απομακρύνουν μετά από κόντρες οι παίκτες του ΠΟΑ

64′ – Πλασέ έξω από την πριοχή του Βρετού Ν. περνάει λίγο άουτ από την εστία του Βλαχάκη

65′ – Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ. Στη θέση του Κελέση ο Περδικάκης

68′ – Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΟΑ. Πρόλαβε τον Φραγκιαδάκη ο Βλαχάκης

70′ – Κίτρινη κάρτα στο Βρετό Ν.

74′ – Σουτ του Βεστάκη από καλή θέση, πολύ ψηλά η μπάλα άουτ

84′ – Δύο αλλαγές για τον ΠΟΑ. Στη θέση των Καρβελά και Ρουμπάκη οι Μπουτσάκης και Παπαδομιχελάκης

85′ – Δεύτερη κίτρινη και αποβολή για το Χατζηανδρέου του ΠΟΑ

86′ – Αλλαγή για την ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ. Στη θέση του Ταταράκη ο Γωνιωτάκης

89′ – Η μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα για την ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ, με το Βεστάκη να πλασάρει και τη μπαλα να χτυπαει στο δοκαρι. Στην αντεπίθεση χάνει μεγάλη ευκαιρία ο ΠΟΑ, αποκρούει το σουτ του Τριανταφύλλου ο Βλαχάκης

90′ – Τρίτη αλλαγή για τον ΠΟΑ, με το Ρωμανάκη στον αγωνιστικό χώρο

90′ + 3′ – Λήξη αγώνα. 0-0 το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ (Γιάννης Κατσούλης): Βλαχάκης, Σφακιωτάκης, Δασκαλάκης, Σηφάκης, Σάμπα (56′ Γαλανίδης), Κομπογεννητάκης, Γιακουμάκης, Ντεντάκης, Κελέση(66′ Περδικάκης), Βεστάκης, Ταταράκης.

ΠΟΑ (Βασίλης Κρασανάκης): Χατζημηνάς, Βρεττός Κ., Ρουμπάκης(84′ Παπαδομιχελάκης), Γιακουμάκης, Πετράκης, Χατζηανδρέου, Φραγκιαδάκης(90+3′ Ρωμανάκης), Πετράς, Τριανταφύλλου, Βρεττός Ν., Καρβελάς(84′ Μπουτσάκης).