Μεγάλη καρδιά, μεγάλη ομάδα….

Τι να λέμε τώρα;

Ότι ο ΑΟΧ πάει για να παραμείνει στην κατηγορία; Το άλλο με τον Τοτό το ξέρετε…;

Η αναπροσαρμογή στόχων είναι πια γεγονός.

Ο Αθλητικός Όμιλος Χανιά θα διεκδικήσει την άνοδο του στη Superleague!

Μια ομάδα που-νεοφώτιστη θυμίζω- πάει αήττητη ένδεκα ολόκληρες αγωνιστικές , έχοντας την καλύτερη άμυνα στην κατηγορία ,διαθέτοντας πληθώρα παικτών που  βρίσκουν τα δίχτυα, τι άλλο στόχο μπορεί να έχει πλην της ανόδου;

Κανέναν…

Με μείον τέσσερις πήγε στην Ελευσίνα..Ε και;

Νίκησε με το γκολ του Μέλο κι επιστέφει με ένα  ακόμα τρίποντο.Έτσι απλά…

Και την μεθεπόμενη Δευτέρα υποδέχεται στα Περιβόλια την Καλλιθέα.Με πιθανότερο από ποτέ το sold out…

Το φίλμ του αγώνα

Την νίκη πήρε η ομάδα μας χάρη στο γκολ του Μέλο ο οποίος μπήκε σαν αλλαγή στο 82’ και σκόραρε στο 90’.

12’ Σουτ από τον Λουκίνα μπλόκαρε ο Κασμερίδης

23’ Σουτ Δημητριάδη ο Θεοδωρόπουλος απέκρουσε  την μπάλα

30’ Σέντρα του Βασιλόγιαννη ο Λουκίνας δεν μπόρεσε η μπάλα κόρνερ

33’ Ο Βασιλόγιαννης σε πλεονεκτική θέση όμως ο Πολίτης τον πρόλαβε πριν σουτάρει

44’ ο Μαίνου δοκίμασε από μακριά το σουτ όμως ο Θεορωρόπουλος δεν είχε κανενα πρόβλημα.

52’  Ο Βασιλόγιαννης γύρισε την μπαλα από τα δεξιά  στον Τσάτσος σούταρε κόντρα στον Μαρίνου η μπάλα κόρνερ

57’ Σουτ του Βασιλόγιαννη από πλάγια θέση η μπάλα άουτ.

60’ Μια ακόμα ευκαιρία για τον Α.Ο.Χανιά η σέντρα του Καμπλιώνη απομακρύνθηκε από τους αμυντικούς

75’ ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ για τον Ασλανίδη που σταμάτησε τον Κοσταντίνοφ

82’ ο Μέλο επιχείρησε το σουτ η μπάλα κόντραρε και έφυγε εκτός εστίας.

90’ 0-1 ο Μέλο στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και χαρίζει την νίκη στον Α.Ο.Χανιά. Ο Βαλλιάνος πάσαρε στον Μέλο το πρώτο σουτ απέκρουσε ο Μπαλασάκης και στην επαναφορά το γκολ.

Αστέρας Μαγούλας: (Α. Πριόνας): Κασμερίδης(54’ λ.τ. Μπαλασάκης), Στρατομήτρος,Ντιέγκο, Μαρίνου(78’ Σαμαρόπουλος), Δημητριάδης,  Κοτίτσας, Στρατάκης, Ασλανίδης,  Αντωνόπουλος,  Πολίτης(59’ Έβερετ),  Νόνης

Α.Ο.Χανιά: (Μουράτ Σεροπιάν) Θεοδοωρόπουλος, Παπατζίκος, Χατζηισαϊας, Ζντράβκοβιτς, Τσάτσος(73’ Μέλο), Βασιλόγιαννης, Πότσι, Λουκίνας, Καμπλιώνης, Κοσταντίνοφ(89’ Πιθαρούλης), Τσατσαρής(80’Βαλλιάνος).