Με Πατούχα εκτός ο Κισσαμικός στην πρεμιέρα

Το μεσημέρι της Δευτέρας, στα γραφεία της ΕΠΟ διενεργήθηκε η κλήρωση του πρωταθλήματος της τέταρτης τη τάξει εθνικής κατηγορίας για τους εννέα από τους δέκα ομίλους της Δ’ Εθνικής, μια και υπάρχει μία… εκκρεμότητα με την «τύχη» του Μακεδονικού στον δεύτερο.

Αντίθετα, η Επιτροπή της κατηγορίας προχώρησε κανονικά στην κλήρωση των υπόλοιπων ομίλων, αν και ακόμα δεν έχει ξεκαθαριστεί ο αριθμός των ομάδων που θα υποβιβαστούν από την κατηγορία, μια και εξαρτάται από τις αποφάσεις που θα λάβουν οι Football League και Football League 2, αλλά και από τις εκλογές στην Ομοσπονδία.

Μάλιστα, μετά τις εκλογές θα δοθούν απαντήσεις και στο θέμα των μετακινήσεων των ομάδων από τα νησιά και ο τρόπος κάλυψης των εξόδων. Το… μόνο σίγουρο είναι πως τα πρωταθλήματα των ομίλων θα αρχίσουν στις 21 Οκτωβρίου!

Δυνατές αναμετρήσεις περιλαμβάνει το… μενού της πρεμιέρας στον 10ο όμιλο της τέταρτης τη τάξει εθνικής κατηγορίας.

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα:

1η αγωνιστική 10η

Ερμής Ζωνιανών-ΑΕ Κατσαμπά

Πατούχας-Κισσαμικός

Γιούχτας-Αναγέννηση Ιεράπετρας

ΟΦ Ιεράπετρας-Ατσαλένιος

Ηρόδοτος-ΠΑΟ Κρουσώνα

2η αγωνιστική 11η

ΑΕ Κατσαμπά-Γιούχτας

Πατούχας-Ερμής Ζωνιανών

Ατσαλένιος-ΠΑΟ Κρουσώνα

Αναγέννηση Ιεράπετρας-Ηρόδοτος

Κισσαμικός-ΟΦ Ιεράπετρας

3η αγωνιστική 12η

Ερμής Ζωνιανών-Γιούχτας

ΟΦ Ιεράπετρας-Πατούχας

Ηρόδοτος-ΑΕ Κατσαμπά

ΠΑΟ Κρουσώνα-Κισσαμικός

Ατσαλένιος-Αναγέννηση Ιεράπετρας

4η αγωνιστική 13η

ΑΕ Κατσαμπά-Ατσαλένιος

Πατούχας-ΠΑΟ Κρουσώνα

Γιούχτας-Ηρόδοτος

ΟΦ Ιεράπετρας-Ερμής Ζωνιανών

Κισσαμικός-Αναγέννηση Ιεράπετρας

5η αγωνιστική 14η

Ερμής Ζωνιανών-Ηρόδοτος

ΑΕ Κατσαμπά-Κισσαμικός

ΠΑΟ Κρουσώνα-ΟΦ Ιεράπετρας

Ατσαλένιος-Γιούχτας

Αναγέννηση Ιεράπετρας-Πατούχας

6η αγωνιστικη 15η

Πατούχας-ΑΕ Κατσαμπά

Γιούχτας-Κισσαμικός

ΟΦ Ιεράπετρας-Αναγέννηση Ιεράπετρας

Ηρόδοτος-Ατσαλένιος

ΠΑΟ Κρουσώνα-Ερμής Ζωνιανών

7η αγωνιστική 16η

ΑΕ Κατσαμπά-ΟΦ Ιεράπετρας

Γιούχτας-Πατούχας

Ατσαλένιος-Ερμής Ζωνιανών

Αναγέννηση Ιεράπετρας-ΠΑΟ Κρουσώνα

Κισσαμικός-Ηρόδοτος

8η αγωνιστική 17η

Ερμής Ζωνιανών-Αναγέννηση Ιεράπετρας

ΟΦ Ιεράπετρας-Γιούχτας

Ηρόδοτος-Πατούχας

ΠΑΟ Κρουσώνα-ΑΕ Κατσαμπά

Κισσαμικός-Ατσαλένιος

9η αγωνιστική 18η

Ερμής Ζωνιανών-Κισσαμικός

Πατούχας-Ατσαλένιος

Γιούχτας-ΠΑΟ Κρουσώνα

Ηρόδοτος-ΟΦ Ιεράπετρας

Αναγέννηση Ιεράπετρας-ΑΕ Κατσαμπά