Με το δεξί στην πρεμιέρα ο Αστέρας Μανολιόπουλου

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του ο Αστέρας Μανολιόπουλου στην πρεμιέρα της Α’ ΕΠΣΧ όπου αντιμετώπισε εκτός έδρας τον ΔΑΑΟΧ και πήρε τη νίκη με 1-3. Πάντως, οι δυνατοί άνεμοι δεν άφησαν να παιχτεί καλό ποδόσφαιρο ενώ ο ΔΑΑΟΧ είχε δοκάρι στο 21ο λεπτό με τον Ράντε . Οι παίκτες του Μάριου Σεργάκη δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες όμως δεν κατάφεραν να τις μετουσιώσουν σε γκολ. Το μοναδικό γκολ για τους γηπεδούχους σημείωσε ο Παπασηφάκης στο 43’ έπειτα από ασθενή απόκρουση του Φραγκούλη σε σουτ του Ράντε.

Η ομάδα του Μανολιόπουλου ανέβασε ρυθμούς στο δεύτερο ημίχρονο και μπήκε για τα καλά στο παιχνίδι αφού κατάφερε να σκοράρει τρεις φορές και να πάρει το ματς κάνοντας ολική ανατροπή.

Στο 60ο λεπτό ο Ροκάκης ισοφάρισε σε 1-1 για τους φιλοξενούμενους ενώ η έμπνευση του τεχνικού του Αστέρα Παντελή Μαυρεδάκη να περάσει στο παιχνίδι το Μαυρομάτη αποδείχθηκε ευρηματική αφού ο παίκτης δύο λεπτά μετά που πέρασε στο παιχνίδι , έβαλε την ομάδα του σε θέση οδηγού στο 77ο λεπτό(1-2).

Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε στο 85’ ο Μαμηνάκης αφού εκτέλεσε εύστοχα την εσχάτη των ποινών.

ΔΑΑΟΧ: Ιωακειμίδης, Ρουστέμι, Φρονιμάκης, Ψαρουδάκης, Νταμαδάκης, Παπαδάκης Α. (69’ Μπελόνι), Παπαδάκης Π., Κιουτρζίδης (79’ Περβολαράκης), Παπασηφάκης, Ράντε, Στεφάνοφ

ΑΣΤΕΡΑΣ Μ.: Φραγκούλης, Κουκουτσάκης, Κατσαρός, Ντεβεντέλης, Παπούλιας, Παππάς (68’ Κάνσες), Αθανασιάδης (75’ Μαυρομάτης), Κόσεκ (46’ Μαμηνάκης), Μαρκαδούνας, Ροκάκης, Τσιριβάκος