Νίκη, με διπλή σημασία, για τον Ν.Ο. Χανίων στην Πάτρα! | XANIA SPORT FM

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για τον Ν.Ο. Χανίων με 6-7  ενάντια στον Ν.Ο. Πάτρας, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Α1 Εθνικής.

Δεν είναι μόνο οι βαθμοί που κέρδισε ο ΝΟΧ στην Πάτρα, αλλά έδειξε ότι αξίζει περισσότερο σημασία από τοπική κοινωνία των Χανίων, άρα με τους βαθμούς στο “τσεπάκι” και την ψυχολογία στα ύψη, η ομάδα του Μάκη Βολτυράκη, πείρε τον δρόμο της επιστροφής.

Το παιχνίδι στα δύο πρώτα οκτάλεπτα ήταν ντέρμπι με την χανιώτικη ομάδα, όμως, να μην χάνει σε καμία φάση το προβάδισμα.

Μετά το ημίχρονο και το σκορ να είναι στο 3-4 υπέρ του ΝΟΧ, οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από ένα οκτάλεπτο.

Το τρίτο άνηκε στα Χανιά που σκόραραν δύο φορές σε αντίθεση με την Πάτρα που δεν κατάφερε να βρει δίχτυα.

Ενώ στο τελευταίο οκτάλετπο η ομάδα του ΝΟΠ ανέβασε στροφές έφερε το παιχνίδι στα ίσα και ενάμισι λεπτό πριν την λήξη οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες 6-6.

Σε εκείνο το σημείο, η ομάδα των Χανίων, πιο ήρεμη πέτυχε το νικητήριο τέρμα και πήρε τους δύο βαθμούς της νίκης.

Τα 8λεπτα: 1-2, 2-2, 0-2, 3-1.

Χανιά: 2 Ντούλος, 1 Αυγουστιανάκης, 1 Μπατάκης, 1 Σάμπο, 1 Σολανάκης, 1 Μπαριωτάκης

Πάτρα:2 Φιλίποβιτς, 2 Αποσκίτης, 1 Κοντάκος, 1 Γεωργαράς