Πήρε διπλό ο Πανακρωτηριακός στο Κολυμπάρι!

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του ο Πανακρωτηριακός, για την α’ φάση του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Χανίων, καθώς πήρε παλικαρίσια νίκη στο Κολυμπάρι με αντίπαλο την ομάδα των Ροδωπού επικρατώντας με σκορ 2-0.

Ο Πανακρωτηριακός είχε δοκάρι με το Μπαδιεριτάκη έπειτα από σέντρα του Μποχώνη στο 3ο λεπτό. Στο 23ο λεπτό όμως, ο Μπαδιεριτάκης δεν άφησε ακόμα μια ευκαιρία να χαθεί και έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Γιαννολάρη με κεφαλιά άνοιξε λογαριασμό στο πρωτάθλημα σημειώνοντας το 0-1. Ωστόσο, έντονες ήταν οι διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για το συγκεκριμένο γκολ αφού όπως υποστήριξαν δεν υπήρχε φάουλ αλλά και ο παίκτης που σκόραρε βρισκόταν σε θέση οφ-σάιντ.

Το δεύτερο γκολ των φιλοξενουμένων προήλθε από παρόμοια φάση με αυτή που εξελίχθηκε στο τρίτο λεπτό, με τους ίδιους πρωταγωνιστές. Ο Μποχώνης σέντραρε, ο Μπαδιεριτάκης σούταρε και ο Πανακρωτηριακός πήρε τη νίκη με 0-2.

Ροδωπού: Πενταράκης, Βασίλιεφ, Καρεφιλάκης, Τόμας, Μαρινάκης, Ρουστέμι, Κωστόπουλος (30’ λ.τρ. Άλλα), Παπαδημητρίου, Μαναρόλης, Αράπι, Μαριαννάκης (60’ Περουλάκης)

Πανακρωτηριακός: Γύπαρης, Παντελακάκης, Αδαμόπουλος, Μιχαήλ, Ξεκουκουλωτάκης, Πλατώνης, Μποχώνης, Γιανολάρης (67′ Καλλέργης), Μιχαλακόπουλος, Λυχνάκης, Μπαδιεριτάκης (80′ Αγναντής)