Πλήρωσε ελλείψεις και λάθη(HL)

Δυο αμυντικά λάθη και ένας άθλιος αγωνιστικός χώρος ήταν οι βασικές αιτίες της ήττας του Πλατανιά στη Κέρκυρα μετά από τρεις συνεχόμενες νίκες.

Η έλλειψη κεντρικών αμυντικών έδωσε τη δυνατότητα στον Λεωνίδα Κυβελίδη να πετύχει δυο εύκολα-όσο και φτηνά γκολ και από τα πρώτα 45΄να δώσει σημαντικό προβάδισμα στην ομάδα του.

Η χανιώτικη ομάδα παρά την ψυχρολουσία του γρήγορου γκολ που δέχτηκε ήταν πολύ καλύτερη του αντιπάλου της και αν είχε πιο εύστοχο τον Αναστασάκο θα είχε ισοφαρίσει ήδη από το εικοσάλεπτο.Στη φάση εκείνου του λεπτού ο σέντερ-φορ του Πλατανιά βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Αναστασόπουλο, σουτάροντας δίπλα από την εστία.

Και αν όλα έδειχναν ότι το 1-0 θα ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους ,μια ακόμη αδράνεια των αμυντικών του Πλατανιά κόστισαν ακόμα ένα εύκολου γκολ του Κυβελίδη μετά από σέντρα του Λεόν.

Η επανάληψη ξεκίνησε με ένα σουτ ου Κυβελίδη που έδιωξε δύσκολα ο Κηπουρός και μετά και πάλι …Πλατανιάς.

Και πάλι ο Αναστασάκος δεν καταφέρνει στο 65′ μετά από γύρισμα του σώματος του από το ύψος της μικρής περιοχης να στείλει την μπάλα στα δίχτυα κα΄τι πάντως που κατάφερε να πετύχει ο Μπέλιτς πέντε λεπτά αργότερα, στην πρώτη επαφή με την μπάλα αμέσως μετά την είσοδο του.

Ένα διπλό οριζόντιο δοκάρι για τους Φαίακες κρούουν τον κώδωνα του κινδύνου ,όμως , ο Γιάννου δεν σκοράρει στην ευκαιρία του 88΄

Οι καθυστερήσεις είχαν… τρεις τέσσερις μπάλες στον αγωνιστικό χώρο και έτσι το 2-1 παρέμεινε με τον Ανστασιάδη να τα βάζει με τον διαιτητή Καλογερόπουλο που δεν κράτησε περισσότερες καθυστερήσεις λόγω του υπεράριθμου των μπαλών.

«Απαράδεκτα όλα. Διαιτησία, ποδόσφαιρο, γήπεδο, όλα ήταν κακάσχημα. Παίζαμε με πέντε μπάλες στα τελευταία λεπτά», είπε νευριασμένος.