Πρεμιέρα στο Περιστέρι ο Πλατανιάς

Πραγματοποιήθηκε το βράδυ της Τρίτης η κλήρωση του πρωταθλήματος SUPERLEAGUE 2013-14 το οποίο ξεκινάει στις 23 Αυγούστου.  Οι ποδοσφαιριστές τμημάτων υποδομών, Δημήτρης Σκαφίδας, Ραφαήλ Μελισσόπουλος, Νίκος Βασαΐτης βοήθησαν στην κλήρωση.

Ο Πλατανιάς θα κάνει πρεμιέρα στο Περιστέρι με αντίπαλο τον Ατρόμητο ενώ την επόμεη αγωνιστική (2η στο πρωτάθλημα) θα υποδεχτεί τον Άγγελο Αναστασιάδη και τον ΠΑΟΚ ενώ την 3η αγωνιστική θα φιλοξενηθεί στο Ηράκλειο από τον Εργοτέλη.

Την τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος θα υποδεχτεί τον Ολυμπιακό.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Πλατανιά αλλά και ολόκληρο το πρόγραμμα της Super League

1η αγωνιστική Ατρόμητος-Πλατανιάς
2η αγωνιστική Πλατανιάς-ΠΑΟΚ
3η αγωνιστική Εργοτέλης-Πλατανιάς
4η αγωνιστική Πλατανιάς-Παναθηναϊκος
5η αγωνιστική Πλατανιάς-Αστέρας Τρίπολης
6η αγωνιστική Πανθρακικός-Πλατανιάς
7η αγωνιστική Πλατανιάς-Ξάνθη
8η αγωνιστική Κέρκυρα-Πλατανιάς
9η αγωνιστική Πλατανιάς-ΠΑΣ Γιάννινα
10η αγωνιστική Λεβαδειακός-Πλατανιάς
11η αγωνιστική Πλατανιάς-Πανιώνιος
12η αγωνιστική ΑΕΛ Καλλονής-Πλατανιάς
13η αγωνιστική Βέροια-Πλατανιάς
14η αγωνιστική Πλατανιάς-Νίκη Βόλου
15η αγωνιστική Παναιτωλικός-Πλατανιάς
16η αγωνιστική Πλατανιάς-ΟΦΗ
17η αγωνιστική Ολυμπιακός-Πλατανιάς

1η-18η αγωνιστική ΒΕΡΟΙΑ – SKODA ΞΑΝΘΗ Ο.Φ.Η. – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ Α.O.K. – ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Π.Α.Ο.Κ. – ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

2η-19η αγωνιστική

Ο.Φ.Η. – ΒΕΡΟΙΑ SKODA ΞΑΝΘΗ – Α.O.K. ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – Π.Α.Ο.Κ. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

3η-20η αγωνιστική ΒΕΡΟΙΑ – Α.O.K. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – Ο.Φ.Η. ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – SKODA ΞΑΝΘΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Π.Α.Ο.Κ. – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

4η-21η αγωνιστική ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΒΕΡΟΙΑ Α.O.K. – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ Ο.Φ.Η. – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. SKODA ΞΑΝΘΗ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – Π.Α.Ο.Κ. ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

5η-22η αγωνιστική ΒΕΡΟΙΑ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – Α.O.K. Π.Α.Ο.Κ. – Ο.Φ.Η. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – SKODA ΞΑΝΘΗ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ – ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ

6η-23η αγωνιστική ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. – ΒΕΡΟΙΑ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – Π.Α.Ο.Κ. Α.O.K. – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Ο.Φ.Η. – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ SKODA ΞΑΝΘΗ – ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ

7η-24η αγωνιστική ΒΕΡΟΙΑ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ Π.Α.Ο.Κ. – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ – Α.O.K. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – Ο.Φ.Η. ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – SKODA ΞΑΝΘΗ ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

8η-25η αγωνιστική Π.Α.Ο.Κ. – ΒΕΡΟΙΑ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.O.K. – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ Ο.Φ.Η. – ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ SKODA ΞΑΝΘΗ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

9η-26η αγωνιστική ΒΕΡΟΙΑ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – Π.Α.Ο.Κ. ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – Α.O.K. ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ – Ο.Φ.Η.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – SKODA ΞΑΝΘΗ

10η-27η αγωνιστική ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΒΕΡΟΙΑ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ Π.Α.Ο.Κ. – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. – ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Α.O.K. – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

SKODA ΞΑΝΘΗ – Ο.Φ.Η.

11η-28η αγωνιστική ΒΕΡΟΙΑ – ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ – Π.Α.Ο.Κ. ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ SKODA ΞΑΝΘΗ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ο.Φ.Η. – Α.O.K.

12η-29η αγωνιστική ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΒΕΡΟΙΑ ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ Π.Α.Ο.Κ. – ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. – SKODA ΞΑΝΘΗ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – Ο.Φ.Η.

Α.O.K. – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

13η-30η αγωνιστική ΒΕΡΟΙΑ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ SKODA ΞΑΝΘΗ – Π.Α.Ο.Κ. Ο.Φ.Η. – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ Α.O.K. – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

14η-31η αγωνιστική ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΒΕΡΟΙΑ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – SKODA ΞΑΝΘΗ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – Ο.Φ.Η. Π.Α.Ο.Κ. – Α.O.K. ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.

15η-32η αγωνιστική ΒΕΡΟΙΑ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ – ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ SKODA ΞΑΝΘΗ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Ο.Φ.Η. – ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ Α.O.K. – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – Π.Α.Ο.Κ.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

16η-33η αγωνιστική ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ – ΒΕΡΟΙΑ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ – SKODA ΞΑΝΘΗ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – Ο.Φ.Η. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – Α.O.K. ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – Π.Α.Ο.Κ.

17η-34η αγωνιστική ΒΕΡΟΙΑ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ SKODA ΞΑΝΘΗ – ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ Ο.Φ.Η. – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ Α.O.K. – ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. – ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

Π.Α.Ο.Κ. – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Γ΄Εθνική κατηγορία Πλατανιάς Football League Κισσαμικός